پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

نگاهی کلی به وضعیت بازار امروز رمزارزها (۲۴ مهر)

1399/07/24
نگاهی کلی به وضعیت بازار امروز رمزارزها (۲۴ مهر)

به غیر از یک جهش کوتاه مدت تا بالای سطح ۱۱،۵۰۰ دلار، بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته، در حدود ۱۱،۴۰۰ دلار نسبتاً بدون تغییر باقی مانده است. بیشتر آلتکوین های جایگزین نیز با کاهشی جزئی روبرو شده اند، اتریوم به زیر ۳۸۰ دلار و ریپل زیر ۰.۲۵ دلار رسیده اند.

به گزارش فراسرمایه، بیت کوین در حدود ۱۱۴۰۰ دلار باقی مانده است.

همانطور که دیروز گزارش کردیم، علی رغم درخواست ارائه بسته های محرک مالی بیشتر از سوی دونالد ترامپ، قیمت بیت کوین تا رسیدن به حدود ۱۱۴۰۰ دلار اصلاح شد. طی ۲۴ ساعت گذشته، بیت کوین یک روند افزایشی به سمت سقف قیمت روزانه ۱۱۵۵۰ دلار (در بایننس) را آغاز کرده است.

بیشتر بخوانید : صدور مجوز جعلی استخراج رمزارز

با این حال، این افزایش قیمت نسبتاً کوتاه مدت بود و بیت کوین به سرعت رو به کاهش گذاشت. در ساعات بعدی، رمزارز برتر بازار پایین ترین سطح روز خود را زیر ۱۱۳۰۰ دلار ثبت کرد.

بیت کوین از آن زمان تاکنون موفق شده است تاحدودی قیمت خود را بازیابد و به سطح آشنای حدود ۱۱۴۰۰ دلار برسد.

اندیکاتورهای تکنیکال بیت کوین نشان می دهد که این دارایی می تواند در صورت شکست قیمت، به خطوط حمایتی ۱۱۲۰۰ دلار ، ۱۱،۰۵۰ دلار و ۱۰،۹۳۰ دلار تکیه کند. در غیر اینصورت، در صورت افزایش قیمت، ۱۱.۴۶۴ دلار و ۱۱۶۰۰ دلار اولین مقاومت های پیش روی این ارز هستند.

بیشتر بخوانید : افزایش تعداد سرمایه‌گذاران بیت کوین به امید رشد قیمت این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱

سه شاخص برجسته سهام آمریکا نیز جلسه معاملات دیروز را با ریزشی بین ۰.۶تا ۰.۸درصد به پایان رساندند. با توجه به افزایش همبستگی بیت کوین با شاخص های وال استریت، این تحولات می تواند افت قیمت کوتاه مدت BTC را نیز نشان دهد.

آلتکوین های قرمزپوش

نگاهی کلی به وضعیت بازار امروز رمزارزها (24 مهر)

همانطور که از نمودار بازار پیداست، امروز رنگ قرمز کل بازار کریپتو را دربرگرفته است. اتریوم نتوانست روند صعودی اخیر که قیمت آنرا به بالای ۳۸۵ دلار رسانده بود را بیش از این حفظ کند. اتر با ۱ درصد افت بیشتر با قیمتی زیر ۳۸۰ دلار ترید شد.

بیشتر بخوانید : ترامپ در مقابل بایدن؛ طلا و بیت کوین آماده پرتاب؟

ریپل نیز با کاهش ۲.۷ درصدی به زیر ۰.۲۵ دلار رسید. پولکادات (۲.۸-%)، چین لینک (۳.۷-%)، کاردانو (۲.۵-%) و لایت کوین (۱-%) نیز دیروز ریزش قیمت داشته اند.

بیت کوین کش و بایننس کوین تنها موارد استثنا بین ۱۰ ارز برتر بازار هستند. از دیروز تا کنون، Near Protocol توکنی است که بیشترین میزان از ارزش خود را از دست داده است. NEAR بعد از جهش ناشی از لیست شدن در دو صرافی صاحب نام بایننس و هوبی، شاهد ۳۰ درصد ریزش قیمت بود.

بیشتر بخوانید : حجم قراردادهای آتی اتریوم به بالاترین سطح خود در ماه سپتامبر رسید!

Uniswap (-14%), Storj (-13%), Aave (-11%), 0x (-11%), Ocean Protocol (-10%) و توکن Synthetix Network (10-%) بعد از آن قرار دارند. درمقابل، ABBC Coin در مقیاس ۲۴ ساعته با ۳۶ درصد رشد برنده بازار است. بعد از آن نیز Reserve Rights رشد ۱۶ درصدی را شاهد بوده است.

منبع: cryptopotato

    نظر شما