پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۹ خرداد ۱۴۰۲ - May 30 ,2023

ورود ۹۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی به بورس

1399/05/15
ورود ۹۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی به بورس

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: براساس گزارش وزیر اقتصاد و دارایی حدود ۹۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در چهار ماه اول امسال وارد بازار بورس شده است.


به گزارش فراسرمایه به نقل از عصر بورس، محمد خدابخشی گفت: جلسه دیروز کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با حضور دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی درکنار معاونانش به منظور بررسی متغیرهای اقتصادی و مدیریت نقدینگی در جامعه برگزار شد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: براساس گزارش وزیر اقتصاد و دارایی حدود ۹۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در چهار ماه اول امسال وارد بازار بورس شده است.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس تصریح کرد: اعضای کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه جلسه نگرانی ‌ها و سوالات خود را درباره بازار بورس اعلام کرده و گفتند، اگر روند صعودی بازار بورس تبدیل به یک وضعیت نزولی شود امکان بروز پیامد

منفی اجتماعی و اقتصادی برای جامعه وجود دارد و باید دولت به ویژه وزارت اقتصاد و دارایی برنامه کاملی را برای مدیریت این حوزه داشته باشد.

مدیریت نادرست نقدینگی در جامعه

خدابخشی اظهار کرد: در این جلسه نمایندگان ضمن تاکید بر اطلاع‌رسانی صحیح و دقیق نسبت به معاملات و روند کاری بازار بورس توسط دولت به مردم بیان داشتند که هر کسی که وارد بازار بورس می‌شود باید ریسک آن را هم بپذیرد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: نمایندگان همچنین تاکید داشتند، مدیریت نقدینگی باید به صورتی انجام شود که نقدینگی به سمت بازارهای هدف، طرح‌های عمرانی، تولید، سرمایه در گردش و … هدایت شود و در حال حاضر متاسفانه شاهد مدیریت نادرست نقدینگی در جامعه هستیم.

وی تاکید کرد: این جلسات با حضور وزیر اقتصاد و دارایی و معاونانش برای بررسی مدیریت نقدینگی و بازار بورس ادامه خواهد داشت تا به یک راهکار مناسب برسیم.

منبع: عصربورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی