پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - Dec 6 ,2022
چند نکته از بازدهی‌های جذاب  سهام

پربازده‌ترین نمادهای بورسی ۲ ماه اخیر

1401/01/28
پربازده‌ترین نمادهای بورسی ۲ ماه اخیر

بررسی‌ها نشان می‌دهد که در دو ماه گذشته نزدیک به ۳۰۰ نماد بازدهی بیش از ۲۰ درصد را به ثبت رسانده‌اند. برخی از نمادها نیز رشدهای غیرطبیعی داشته‌اند.

به گزارش فراسرمایه، بیش از ۴۰ نماد بازدهی بیش از ۵۰ درصدی را به ثبت رسانده‌اند. در این لیست برخی نمادها از گروه سیمانی، خودرویی‌ها، زراعت، برق مشاهده می‌شوند.

پربازده‌ترین نمادهای بورسی در ۲ ماه اخیر
پربازده‌ترین نمادهای بورسی در ۲ ماه اخیر

این موضوع نشان می‌دهد که برخلاف تصور عموم بورس تهران بازدهی مناسبی برای سرمایه‌گذاران داشته است.

نکته دوم این‌که بخشی از فشار فروش بر سهام کاملا طبیعی است. پس از رشدهای این‌چنینی طبیعتا بسیاری در صدد شناسایی سود هستند و حکم بازار بر همین است که سهام دست به دست شده تا شاید انرژی تازه برای ادامه صعود سهام مهیا شود.

از نکات جالب توجه دیگر این‌که بسیاری از نمادهایی که در لیست سهام با بیشترین بازدهی وجود دارند شاید کمتر مورد رصد بازار بوده‌اند. همیشه بررسی کارنامه سهام پس از یک دوره صعودی یا نزولی شدید جالب توجه است.

نکته دیگر این‌که آیا واقعا نیاز است که سرمایه‌گذاران هر روز نوسان قیمتی سهام را دنبال کنند؟ مشاهده هر روز تابلوی بورس تهران چه فواید یا مضراتی برای سرمایه‌گذار دارد؟ آیا سرمایه‌گذاران در سایر بازارها نیز هر روز قیمت ملک و زمین را چک می‌کنند و سود و زیان خود را حساب می‌کنند؟ آیا در این موج صعودی نگاه کردن به تابلو باعث ایجاد استرس و تصمیمات اشتباه می‌شود یا این‌که اتفاقا باعث می‌شود که واکنش آنی و سریع به اتفاقات در موعد مناسب داشته باشیم؟

منبع: بورسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی