پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

پنجشنبه, ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - Oct 5 ,2023

پولی از بازار سهام خارج نشده

1399/06/09
پولی از بازار سهام خارج نشده

وزیر اقتصاد در اولین بازدید از بورس با اعلام اینکه در روزهای گذشته پولی از بازارسهام خارج نشده و دولت برخلاف گذشته چشم به بورس و دست مردم دارد،گفت: بورس هوشمند بهمن ماه رونمایی می شود.


به گزارش فراسرمایه، فرهاد دژپسند بعد از حدود دو سال حضور در کسوت وزیر اقتصاد ، عصر پنچ شنبه به همراه رئیس و اعضا هیات مدیره سازمان بورس برای اولین بار از ساختمان بورس واقع در سعادت آباد بازدید کرد و در جریان جلسه ای با مدیران درباره آخرین وضعیت بازار سهام گفت:

طبق اطلاعات ، سهامدارانی که طی روزهای گذشته اقدام به فروش بخشی از دارایی کردند، وجوه را از بازار خارج نکرده و در حال بررسی اوضاع و احوال هستند.

وی ادامه داد:

در برابر فرهنگ نفتی همراه با رخوت، ایستایی و مبتنی بر حمایت خواهی و “ضمانت” های دولتی ، فرهنگ بازار سرمایه بر عقلانیت، ریسک پذیری، فعالیت و تحول خواهی تکیه دارد. علاوه بر این در اقتصاد مبتنی بر نفت، چشم مردم به دست دولت است اما امروزه این دولت است که چشم به دست مردم دوخته و بازار سرمایه فرهنگ نفتی کنار گذاشته شده و فرهنگ ریسک جایگزین شده است.

بیشتر بخوانید : رشد بیش از ۴ برابری ارزش معاملات بورس

این مقام مسئول افزود:

در شرایطی درآمدهای نفتی با تنگنا مواجه شده که فرصتی طلایی پیش روی بازار سرمایه گشوده شده تا نقش بسیار مهم در انتقال از اقتصاد نفتی به اقتصاد مبتنی بر عقلانیت، ریسک پذیری و فعالیت را ایفاء کند. در این میان با رشد فنآوری و شبکه های مجازی، بورس فقط تحت نظارت سازمان بورس نیست بلکه ۲۴ ساعته تحت نظارت فراگیر مردم و رسانه های داخلی و خارجی بوده که وظیفه آن را دو چندان می‌کند.

به گفته دژپسند، بازار سرمایه به دلیل برخورداری از شرایط و ویژگی ها و نبود محدودیت ها، قابلیت تبدیل به مدرنترین صنعت ایران را دارد و باید از فناوری های نو برای حفظ شرایط فعلی استفاده کرد تا اعتماد به بازار سرمایه کم نشود . بر همین اساس، دهه فجر سال جاری از بورس هوشمند رونمایی خواهد شد.

منبع: دنیای بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی