پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

  • فراسرمایه
  • خودرو
  • پیش‌بینی ۲ هزار میلیارد تومان برای مالیات بر حقوق ورودی خودرو
جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰

پیش‌بینی ۲ هزار میلیارد تومان برای مالیات بر حقوق ورودی خودرو

1399/09/13
پیش‌بینی ۲ هزار میلیارد تومان برای مالیات بر حقوق ورودی خودرو

جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ نشان می دهد که دولت برای مالیات بر حقوق ورودی خودرو ۲ هزار و ۴۰ میلیارد تومان منبع پیش بینی کرده است.

به گزارش فراسرمایه، بررسی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در بخش مالیات بر واردات نشان می‌دهد که دولت برای مالیات بر حقوق ورودی خودرو مبلغ ۲ هزار و ۴۰ میلیارد تومان (۲۰.۴۰۰.۰۰۰ میلیون ریال) منابع پیش بینی کرده است.

بیشتر بخوانید : مخالفت با فروش دستوری خودرو در بورس

پیشینه درآمد دولت از حقوق ورودی خودرو

بررسی وضعیت درآمد دولت از محل مالیات واردات خودرو طی دهه ۹۰ نشان می‌دهد که در سال ۹۲ دولت ۲۲ هزار میلیارد تومان مالیات از این بخش پیش بینی کرده بود اما در نهایت به میزان ۱۴ هزار و ۸۴۲ میلیارد تومان درآمد کسب کرد.

بیشتر بخوانید : سیر نزولی قیمت‌ها در بازار رکورد زده

در سال ۹۳ درآمد مالیاتی از واردات خودرو در بودجه ۱۱ هزار و ۶۴۶ میلیارد تومانی در نظر گرفته شد که در این سال به واسطه افزایش واردات خودرو، دولت توانست ۲۶ هزار و ۱۳۴ میلیارد تومان درآمد از این محل کسب کند.

در لایحه بودجه سال ۹۴ مصوب شده بود که دولت درآمد مالیاتی ۱۳ هزار و ۶۸۰ تومانی از محل واردات خودرو داشته باشد، اما در این سال درآمد دولت از محل مالیات واردات خودرو ۱۶ هزار و ۵۶۳ میلیارد تومان بود.

بیشتر بخوانید : پیش‌بینی آزادسازی واردات خودرو در لایحه بودجه

در لایحه بودجه سال ۹۵ دولت درآمد مالیاتی را از این بخش ۳۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفت اما در نهایت ۲۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان درآمد از این بخش کسب کرد. ابتدای تیرماه سال ۹۷ واردات خودرو به‌همراه حدود ١۴۰۰ کالای دیگر به واسطه اعمال تحریم‌های بین‌المللی و نقض برجام ممنوع شد.

منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *