پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

یکشنبه, ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ - Apr 2 ,2023

گذر قیمت سکه از مرز ۱۲ میلیون تومان

1399/06/22
گذر قیمت سکه از مرز ۱۲ میلیون تومان

قیمت سکه و طلا امروز (شنبه) همچنان با رشد قیمت مواجه بود و سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، برای اولین بار با قیمت ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد.


به گزارش فراسرمایه، امروز (۲۲ شهریور) بازار طلا تحت تاثیر افزایش قیمت ارز در بازار غیررسمی و افزایش موج تقاضای برای خرید سکه و طلای آبشده، شاهد رکورد شکنی مجدد قیمت‌ها بود.

بر این اساس سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به گذر از مرز ۱۲ میلیون تومان به بهای ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد. سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز مشابه روز گذشته به ارزش ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان فروخته شد.

بیشتر بخوانید : قیمت طلا، سکه، دلار و ارز امروز ۹۹/۰۶/۲۲

همچنین نیم سکه به بهای ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، ربع سکه به قیمت سه میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و هر قطعه سکه یک گرمی نیز به ارزش یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله شد.

علاوه بر این در بازار طلا نیز امروز یک گرم طلای خام ۱۸عیار به ارزش یک میلیون و ۱۶۷ هزار تومان فروخته شد و هر مثقال طلا نیز ارزش پنج میلیون و ۵۶ هزار تومان داشت.

بهای انس جهانی نیز بدون تغییر قابل توجه نسبت به روز گذشته به بهای یک هزار و ۹۴۱ دلار معامله شد.

بیشتر بخوانید : بازار سکه و طلا اسیر دلالان مجازی

امروز «ابراهیم محمدولی»، رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر این افزایش قیمت را امری مشکوک توصیف کرد و اظهار داشت: روز گذشته (جمعه) تمام بخش‌های صنعت طلا و جواهر در سراسر کشور تعطیل بوده است. مگر در ساعات ابتدایی امروز (شنبه) چه اتفاقی در بازار می تواند رخ داده باشد که با این نوسان و افزایش شدید قیمت در مورد سکه و طلای آبشده مواجه هستیم؟

وی افزود: به اعتقاد ما این فضای مشکوک از سوی اتاق‌های معاملاتی در فضای مجازی کنترل می‌شود. اتاق‌هایی که برای ما دقیقا مشخص نیست گردانندگان آن‌ها چه کسانی هستند، فقط می‌دانیم بسیاری از گردانندگان آن‌ها در صنعت طلا حضور نداشته و برخی در کشورهای اطراف مانند ترکیه و امارات ساکن هستند.

بیشتر بخوانید : چشم‌انداز دلار و طلا در هفته جدید

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با اشاره به استفاده غیرقانونی برخی از این کانال های‌مجازی از آرم و نشان اتحادیه طلا و جواهر، توضیح داد: ما سوءاستفاده از آرم اتحادیه را طی نامه‌نگاری‌هایی به مراجع مربوطه اعلام کرده‌ایم که در حال پیگیری است. اما به نظر می‌رسد باید دستگاه‌هایی که از لحاظ فنی صلاحیت ردیابی در فضای مجازی را دارند، وقت و همت بیشتری بگذارند تا گردانندگان این اتاق‌های مجازی شناسایی شوند. در این راه ما هم اطلاعات خودمان را در اختیار مراجع مربوطه می‌گذاریم.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی