پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۹ خرداد ۱۴۰۲ - May 30 ,2023

گرانی سکه زیر سایه رشد قیمت‌های جهانی

1399/05/04
گرانی سکه زیر سایه رشد قیمت‌های جهانی

به گزارش فراسرمایه، بازار طلا امروز با افزایش قیمت به دلیل رشد سریع بهای طلا در بازارهای جهانی پر نوسان بود و سکه تمام بهار آزادی به بهای ۱۰ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معامله شد. این در حالی است که بازار ارز روز آرامی را سپری می‌کند.

بهای طلا و سکه در بازار امروز (شنبه، چهارم مرداد) پس از افت قیمت به واسطه کاهش نرخ ارز، برای دومین روز متوالی روند رو به افزایش خود تحت تاثیر رکوردشکنی بهای انس جهانی را ادامه داد.

در این بازار بهای هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه امروز با رشدی ۵۵۰ هزار تومانی نسبت به روز کاری گذشته، به قیمت ۱۰ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان به فروش رسید.

سکه تمام طرح قدیم نیز با قیمت ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد. نیم سکه ۵ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان و هر قطعه سکه یک گرمی یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تعیین قیمت خورد.

در بازار امروز، یک گرم طلای خام ۱۸ عیار افزایش قیمت حدود ۲۵ هزارتومانی داشت و در قیمت ۹۹۹ هزار و ۵۸۰ تومان به مرز یک میلیون رسید. هر مثقال طلا نیز با بهای چهار میلیون و ۳۳۰ هزار تومان به فروش رسید.

به اعتقاد کارشناسان مهمترین دلیل بازگشت طلا به روند رو به افزایش به علت افزایش حدود ۱۰۰ دلاری هر انس فلز زرد در بازارهای جهانی طی یک هفته گذشته است. انس جهانی امروز با افزایشی به بهای یک هزار و ۹۰۲ دلار معامله شد.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی