پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

پنجشنبه, ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - Oct 5 ,2023
  • فراسرمایه
  • مسکن
  • 20 هزار میلیارد تومان برای وام ودیعه مسکن در اختیار بانک‌ها قرار گرفت

20 هزار میلیارد تومان برای وام ودیعه مسکن در اختیار بانک‌ها قرار گرفت

1399/05/08
20 هزار میلیارد تومان برای وام ودیعه مسکن در اختیار بانک‌ها قرار گرفت

رئیس دفتر رییس‌جمهوری گفت: دولت برای کمک به مستاجران ۲۰هزار میلیارد تومان در اختیار بانک‌های کشور قرار داده است تا به متقاضیان، تسهیلات ودیعه مسکن با سود ۱۳درصد پرداخت کند.


به گزارش فراسرمایه به نقل از ایرنا، «محمود واعظی» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت درباره اقدامات دولت برای حل مساله اجاره ‌بهای مسکن گفت: وزارت راه و شهرسازی مساله مسکن را بررسی و طرحی را در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد کرد که بر اساس آن دولت دو اقدام را انجام داد.

رئیس دفتر رییس‌جمهوری گفت: در اقدام اول بر اساس این طرح، افزایش اجاره مسکن در شهر تهران حداکثر بیشتر از ۲۵ درصد نباید باشد البته به معنای این نیست که حتما باید ۲۵ درصد افزایش داشته باشد، بلکه باید زیر این رقم باشد.  این افزایش در کلان‌ شهرها نیز باید تا ۲۰ درصد در شهرهای دیگر باید تا ۱۵درصد باشد که در ستاد ملی کرونا تصویب شد و به همه بخش‌ها و  قوه قضاییه ابلاغ شد و در جامعه آرامش به‌وجود آورد.

واعظی با بیان اینکه ممکن است افزایش اجاره‌بهای مسکن در شرایط کرونا به مستاجران فشار بیاورد، گفت: در اقدامی دیگر دولت ۲۰ هزار میلیارد تومان در اختیار بانک‌های مختلف قرار داد تا مستاجرانی که نیاز دارند تسهیلات با سود ۱۳ درصد بگیرند.

وی افزود: اکنون مردم درخواست خود را به وزارت راه پیامک می‌کنند و سامانه‌ای هم برای این کار طراحی شده است تا متقاضیان به بانک‌ها معرفی شوند.

واعظی همچنین درباره احتمال وجود اشکال فقهی برای وام تسهیلات ودیعه مسکن، گفت: اقدامات بانک‌ها بر اساس سیاست‌های ابلاغی بانک مرکزی انجام می‌شود و در این زمینه هم موضوع در شورای فقهی بانک مرکزی بررسی و تصمیم گیری و اقدام می‌شود.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی