پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

شنبه, ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - Aug 13 ,2022

آیا رمزارزها به ثبات می رسند؟

1400/11/11
آیا رمزارزها به ثبات می رسند؟

در حال حاضر بازار رمزارزها در حال بهبود از رکود طولانی‌مدت است ولی مشکلاتی همچون تورم آمریکا، مشکلات بهداشت جهانی و مسائل سیاسی به‌طور مستقیم با رشد بازار ارتباط دارد و در صورت افزایش تنش بین روسیه و اوکراین احتمال دارد که استخراج بیت‌کوین در این کشورها تحت تاثیر قرار گیرد.

به گزارش فراسرمایه، افزایش شیوع سویه اُمیکرون منجر به کاهش سرمایه‌گذاری در بازار می‌شود و نمونه آن در بازار ماه دسامبر مشاهده شده است و در صورت افزایش موارد ابتلا به کووید تاثیرات جدیدی برای بازار خواهد گذاشت. تورم بر رشد بازار تاثیر می‌گذارد زیرا با توجه به این‌که سرمایه‌گذاران آمریکایی سهم زیادی در سرمایه‌گذاری رمزارز به‌ویژه بیت‌کوین دارند، در صورت واگذاری سرمایه‌ها پیامدهایی برای آنان خواهد داشت.

بیشتر بخوانید : ابزار کم‌ریسک بازار رمزارزها

رمزارزهایی مانند بیت‌کوین با سرعت ثابت به روند صعودی بازگشته‌اند زیرا رشد قابل‌توجهی نشان می‌دهند البته برای ایجاد اطمینان کاربران به رشد مستمر نیاز دارد البته این وضعیت، پیش از این به دلیل کاهش سریع قیمت‌ها در بازار اتفاق افتاده بود و هیچ قطعیتی در مورد تغییرات در بازار نیست اما تاثیر نامطلوبی بر بازار در صورت تکرار خواهد داشت زیرا که ثبات بازار عمدتا به بیت‌کوین وابسته است و اگر ثبات پیدا کند، بازار نتیجه خواهد داد.

اتریوم از دسامبر متحمل آسیب‌های زیادی شده است و با گام‌های محتاطانه جلو می‌رود. کاردانو نیز برای بهبودی و پیشرفت تلاش کرده است و توانسته زیان‌های خود را با موفقیت کاهش دهد اما هنوز نتوانسته پیشرفت مثبتی داشته باشد. بازار با گذشت زمان در حال رشد است همچنین خبرهای خوبی از بیت‌کوین منتشر می‌شود که به حرکت خود در جهت مثبت ادامه می‌دهد اما هیچ اطمینانی نیست که این روند، با ثبات ادامه یابد البته وضعیت فعلی برای سرمایه‌گذاران خوب است.

منبع: کالاخبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو اقتصادی