پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

شنبه, ۸ مهر ۱۴۰۲ - Sep 30 ,2023

آیا شاخص کل مثبت می‌شود؟

1399/07/13
آیا شاخص کل مثبت می‌شود؟

با شروع معاملات امروز بازار سهام بعد از روند صعودی ۱۰ هزار واحدی شاخص کل عرضه بر تقاضا غلبه کرد و شاخص کل بازار تحت فشار عرضه ۱ درصد افت کرد، اما ادامه روند بازار امروز چگونه خواهد بود؟

به گزارش فراسرمایه، عرضه در نمادهای شاخص‌ساز به نوعی باعث افت شاخص کل بازار سهام شد و احتمال می‌رود این عرضه به دلیل محدودیت نوسان‌گیری روزانه انجام شده است.

بیشتر بخوانید : بورس متاثر از کاهش قیمت دلار | تبدیل صف خرید به صف فروش

ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: مردم به دنبال خرید سهم‌های بنیادین و سهم‌هایی هستند که بازار به آنها توجه می‌کنند و سهم‌های فولاد، پتروشیمی و پالایشی‌ها مورد توجه سهامداران حقیقی هستند و در حال حاضر نیز بازار انتظار دارد قیمت دلار کاهش پیدا کند و برای همین موضوع به سمت نمادهای خودرویی رفته است، اکثر سهم‌ها با نرخ ارز زیر 20 هزار تومان معامله می‌شوند و این موضوع نشان دهنده ارزندگی سهم‌ها است.

بیشتر بخوانید : امیدواری به بهبود شرایط بورس | حقوقی‌ها به مسئولیت‌های خود عمل کنند

او در رابطه با ادامه روند احتمالی بازار گفت: امروز حجم صف‌های فروش مانند هفته قبل زیاد نیست و تقاضا می‌تواند روند عرضه بازار را پوشش دهد، همانطور که در مقطی این را کار کرد و نمادی مانند فولاد از رنج منفی خارج شد. در رابطه با روند بازار این هفته نیز بنده به روند بازار خوشبین هستم.

منبع: تجارت‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی