پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

جمعه, ۸ مهر ۱۴۰۱ - Sep 30 ,2022

اتریوم جایگاه بیت‌کوین را تصاحب می کند؟

1401/05/03
اتریوم جایگاه بیت‌کوین را تصاحب می کند؟

انتقال قریب‌الوقوع اتریوم به مکانیزم اجماع اثبات سهام، سیاست پولی آن را متحول خواهد کرد.

به گزارش فراسرمایه، محقق اتریوم، ویوک رامان متقاعد شده است که انتقال آتی اتریوم (ETH) به سیستم اثبات سهام آن را قادر می‌سازد تا جایگاه بیت‌کوین (BTC) را به‌عنوان برجسته‌ترین ارز دیجیتال تصاحب کند؛ اتریوم فقط از چشم‌انداز اقتصادی و به دلیل تاثیر شوک عرضه، فرصتی برای تغییر بیت‌کوین دارد.

ادغام که ارتقاء مورد انتظار برای تکمیل انتقال اتریوم از یک سیستم اثبات کار به یک سیستم اثبات سهام است در ماه سپتامبر انجام خواهد شد. علاوه بر این، این ادغام سیاست پولی اتریوم را متحول و شبکه را از نظر زیست‌محیطی پایدارتر می‌کند و کل عرضه اتر را تا ۹۰ درصد کاهش می‌دهد.

رامان خاطرنشان کرد: «پس از ادغام، اتریوم، تورم کمتری نسبت به بیت‌کوین خواهد داشت به‌خصوص با کاهش هزینه‌ها، اتریوم ضدتورم و بیت‌کوین همیشه تورم‌زا خواهد بود اگرچه با هر نصف شدن ارزش آن نرخ تورم کاهش می‌یابد».

به گفته رامان، در حالی که بیت‌کوین عملکرد خود را به عنوان طلای دیجیتال حفظ خواهد کرد، اتریوم همچنان فضای پذیرش بزرگتری به عنوان لایه پایه اقتصاد مالی غیرمتمرکز (DeFi) خواهد داشت.

ادغام، هزینه‌های بالای تراکنش‌های اتریوم را کاهش نمی‌دهد که همچنان مشکل اصلی و مانع مقیاس‌پذیری اتریوم است. البته به گفته رامان، این مشکلی نیست زیرا اتریوم برای پشتیبانی از فعالیت بیشتر کاربران به راه‌حل‌های مقیاس‌بندی لایه دو متکی است.

وی می گوید: کاربران باید یاد بگیرند که تمام فعالیت‌هایشان باید روی لایه دو باشد و سپس لایه دو در نهایت از اتریوم به عنوان لایه پایه یک برای تسویه حساب و امنیت و تمرکززدایی استفاده می‌کند.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی