پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

گزارش هفتگی بازارهای مالی؛

اثر خنثی انتخابات بر بورس | سکه پیشتاز بازارهای مالی شد

1400/03/28
اثر خنثی انتخابات بر بورس | سکه پیشتاز بازارهای مالی شد

هفته ای که گذشت منتهی به انتخابات شد، رویدادی که همگان با وجود آن، منتظر تغییری ملموس در بازارهای مالی بودند؛ اما این اتفاق رخ نداد.

به گزارش فراسرمایه، بازار سهام از ابتدای آغاز ریزش خود موضوعات مختلفی را برای تغییر روند بهانه کرده بود؛ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در آبان 99، پایان سال 99 و شروع سال جدید و در آخرین تلاش خود نیز انتخابات ریاست جمهوری ایران. اما تقریبا هیچ یک از آن ها تغییری در روند بازار سرمایه ایران به وجود نیاورد.

این هفته که منتهی به انتخابات بود، بسیاری از فعالان بورسی انتظار داشتند بازدهی این بازار مثبت شود، اما بازار بی توجه به مساله انتخابات، تا پایان هفته متعادل پیش رفت و بی بازده ماند.

بازار دلار اما شرایط دیگری را این هفته پشت سر گذاشت. دلار که تا اواسط هفته پشت سد مقاومت 23 هزار تومان قرار گرفته بود، از روز سه شنبه ورق به نفع این بازار برگشت و به کانال 24 هزار تومان صعود کرد و توانست بازدهی 3 درصدی را بدست آورد.

سکه این هفته بیش از آنکه تحت تاثیر اونس جهانی قرار بگیرد، از شرایط دلار پیروی کرد و توانست از مقاومت 10 میلیون و 800 هزار تومان عبور کند. اونس جهانی در هفته ای که گذشت نزدیک به 90 دلار کاهش یافت و به کانال 1700 دلار بازگشت.

طلا نیز دیگر بازاری بود که این هفته بی بازده ماند و با نوسانات اندک در کانال 1 میلیون و 60 هزار دلار قرار گرفت.

تمامی بازارهای داخلی در هفته ای که گذشت با نگاه به انتخابات تلاش کردند واکنش خاصی از خود نشان نداده و منتظر نتایج انتخابات باشند. از طرف دیگر بحث برجام و نشست های وین نیز موضوعی است که بازارهای مالی ایران بسیار به آن چشم دوخته اند.

بازار رمزارزها نیز این هفته شرایط مناسبی را پشت سر گذاشت. بیت کوین این هفته توانست بعد از گذشت 25 روز بار دیگر به کانال 40 هزار دلار برگردد اما تصمیم فدرال رزرو مبنی بر افزایش دوباره نرخ بهره قیمت ها در بازار رمزارزها و بازارهای سهام را کاهشی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *