پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

جمعه, ۸ مهر ۱۴۰۱ - Sep 30 ,2022

ارزانی بی‌حکمت در بورس تهران

1399/07/29
ارزانی بی‌حکمت در بورس تهران

بعد از انتخابات آمریکا، اتفاقاتی رخ خواهد داد و هر کدام از کاندیدا ها که انتخاب شوند، مواضع جدید طرفین مشخص خواهد شد و سمت و سوی بازار سرمایه هم معلوم خواهد شد.

به گزارش فراسرمایه، اگرچه در روزهای صعودی بازار سرمایه، بعضی تحلیلگران نگران رشد این بازار بودند؛ ولی اظهار نگرانی شبکه های معاند کمی عجیب است! برخی از این رسانه ها مرتبا بورس تهران را تحلیل می‌کنند و جالب اینجاست که مدعی هستند این بازار با دلار ۵۰ هزار تومانی قیمت گذاری شده و باید ریزش های سنگین تری هم داشته باشد!

بیشتر بخوانید : بازگشت رونق به بورس از یک ماه آینده

نادر جزایری مدیر عامل کارگزاری بهین پویا در این خصوص بیان کرد: این تحلیل‌ها کم‌لطفی نسبت به بازار سرمایه بوده سهم‌ها در قیمت‌های فعلی جذاب هستند، ولی به نظر می‌رسد تا خرید‌های بعضی گروه‌ها در بازار‌های موازی به اتمام نرسد، حرکت بازار سرمایه آغاز نخواهد شد ضمن اینکه بازار‌ها در بلاتکلیفی انتخابات آمریکا هم به سر می‌برند و از این رو بورس تهران فعلا در حال استراحت است‌.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: البته برخی برنامه‌ها را که توسط رسانه‌های معاند در مورد بازار سرمایه ما تهیه شده، نمی‌توان تحلیل بازار سرمایه نام‌گذاری کرد و آن را ناشی از احساس نگرانی این رسانه‌ها تلقی کرد. به هر حال این رسانه‌ها به دنبال خبرسازی هستند و با توجه به اینکه رشد شارپ بازار سرمایه، رویداد جدید و خاصی در کشور ما بود، حالا اخبار مربوط به سقوط بورس هم برای این رسانه‌ها جذاب است.

بیشتر بخوانید : انتخاب ترامپ یا بایدن چه تاثیری بر بورس ایران دارد؟

وی اضافه کرد: اگر هم بعضی از این رسانه‌ها، ارتباطی با بیگانگان داشته باشند که پرداختن به این سوژه برایشان جذاب‌تر هم هست. اما معتقدم بازار سرمایه جای نگرانی زیادی ندارد و در خارج از بازار سرمایه، هیچ چیز آنقدر ارزان نشده که ریزش قیمتی سهم‌ها را توجیه کند.

وی با اشاره به تاثیر انتخابات آمریکا بر بازار سرمایه گفت: به هر حال در نتیجه انتخابات آمریکا، اتفاقاتی رخ خواهد داد و هر کدام از کاندیدا‌ها که انتخاب شوند، مواضع جدید طرفین مشخص خواهد شد و سمت و سوی بازار سرمایه هم معلوم خواهد شد. ضمن اینکه بر خلاف برخی نگرانی ها، معتقدم مذاکره با آمریکا به ضرر بازار سرمایه ما نخواهد بود. مذاکره (چه قهری و چه دوستانه) حداقل امنیت سیاسی را افزایش خواهد داد و با توجه به ریزشی که بازار سرمایه ما داشته، هر اتفاقی می‌تواند استارت حرکت این بازار باشد.

بیشتر بخوانید : سه ریسک بورس در هفته آخر مهر

جزایری در معرفی گزینه‌های مناسب برای سرمایه گذاری اظهار کرد: سهم‌های گروه تجهیزاتی که هم اصلاح کرده اند و هم وابستگی به صندوق‌های دولتی (دارا دوم و دارا سوم) ندارند، گزینه‌های مناسب تری برای سرمایه گذاری هستند. سیمانی‌ها هم پتانسیل رشد دارند.

منبع: بورس‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی