پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

جمعه, ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - Aug 12 ,2022
پیش بینی بازارهای پنج شنبه 28 بهمن 1400

بازار خودرو، مسکن و دلار آماده توافق در مذاکرات وین

1400/11/28
بازار خودرو، مسکن و دلار آماده توافق در مذاکرات وین

بازارها همچنان تعیین تکلیف مذاکرات برجامی وین در روزهای آینده هستند، همین امر هم برخی بازارها را خالی از فروشنده و خریدار کرده است.

به گزارش فراسرمایه، مذاکرات وین بنا به روایت ها از مقر مذاکرات به مراحل حساس خود رسیده است. طرف ایرانی تاکید دارد بیش از هر وقت دیگر به توافق نزدیک هستیم و باید منتظر تصمیمات سیاسی اروپا و امریکا در این زمینه بود. این خبرها بازارها را در حالتی از نوسان محدود نگه داشته است.

بازار ارز و سکه | دلار و سکه در محدوده قبلی

در بازار ارز و سکه قیمت ها همچنان با نوساناتی مرتبط با مذاکرات وین همراه هستند. قیمت دلار در کانال های 26 و 27 هزار تومان در نوسان و رفت و آمد است. قیمت سکه نیز در همان محدوده قبلی دنبال می شود. به نظر می رسد معامله گران همچنان با حساسیت بیشتری مذاکرات وین را پیگیری می کنند و تصمیمات را به توافقی که گفته می شود در آینده نزدیک صورت خواهد گرفت موکول کرده اند.

بیشتر بخوانید : قیمت خودرو گوش به فرمان دلار | بازار مسکن تکان خورد؟

بازار سهام | شاخص های بورس درجا زدند

در بازار سهام بازدهی شاخص ها اگرچه منفی بود و بازار به کار خود در شرایطی که شاخص های بورس درجا زدند، پایان داد اما به نظر می رسد بخشی از این درجازدن های شاخص به دلیل شرایط انتظاری بازار سهام متاثر از سیگنال های ارسالی از وین و بخشی هم به خاطر تعطیلات میان هفته جاری اشاره کرد. فروشندگان و خریداران در شرایط برابری به سر می برند اما همچنان روند دادوستدها ناپایدار ارزیابی میشود.

بازار خودرو | خریدار و فروشنده فعالی در خودرو نیست

در بازار خودرو شاهد تغییرات روبه بالای قیمت ها محصولات ایران خودرو و سایپا بودیم. این در حالی است که معاملات روز چهارشنبه به دور از تبعیت از دلار به مسیر خود ادامه داد. با وجود مسیر صعودی قیمت ها، سناریوهای متعدد دیگری مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. البته در بازار خودرو نه خریداران و نه فروشندگان به طور فعالی حضور ندارند.

بیشتر بخوانید : پایه حقوق کارگران باید بالا برود

بازار مسکن | مسکن آماده برای تغییر

در بازار مسکن نیز به مانند یک هفته قبل تغییر خاصی در بازار دیده نمی شود. هر چند که برخی گزارش ها حکایت از ارسال تکانه های مثبت در بازار دارد اما همچنان فعالان مسکن منتظر تصمیمات نهایی در خصوص تولید نهایی مسکن و مقوله مذاکرات احیای برجام هستند. با تمام این اوصاف باید منتظر زمان تعیین تکلیف مذاکرات برجامی وین بود.

بازار ارز دیجیتال | بیت کوین به مسیر صعود بازگشت

در بازار ارز دیجیتال نیز قیمت بیت کوین در محدوده 44 هزار دلار دنبال می شود. اتریوم هم به مثابه بیت کوین مسیر صعودی خود را ادامه دارد. البته تتر در شرایط نزولی به سر برد. پس از عقب نشینی روسیه از مرزهای اوکراین قیمت ها دوباره با تکانه هایی مواجه شد. بازار اما در شرایط صعودی دنبال می شود و برخی تکنیکالیست ها هم از موقعیت بهتر بیت کوین و سایر ارزها خبر داده است. دز تازه ترین رویدادها اما کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اخیراً تحقیقاتی را در مورد زیرمجموعه صرافی بایننس در آمریکا شروع کرده است. ظاهراً چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس، با دو بازارساز که در این صرافی خریدوفروش می‌کرده‌اند در ارتباط بوده و همین امر باعث بازرسی کمیسیون بورس آمریکا شده است. این نهاد نظارتی فدرال، اطلاعاتی در مورد این دو شرکت بازارساز، از زیرمجموعه بایننس در آمریکا خواسته است تا به بررسی نحوه ارتباط احتمالی با ژائو بپردازد.

منبع: اقتصاد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو اقتصادی