پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - Oct 3 ,2023

بازار سرمایه در هفته پیش رو به کدام سو خواهد رفت؟!

1399/06/29
بازار سرمایه در هفته پیش رو به کدام سو خواهد رفت؟!

  پیش‎‌بینی بازار سرمایه در هفته پیش‌رو را از زبان 3 تن از کارشناسان این حوزه در گفتگو با فراسرمایه می‌خوانیم.

روح الله صمدی

با توجه به بهبود شرایط کلی بازار سرمایه در هفته اخیر و ارائه ابزارهای پوشش ریسک مثل اوراق تبعی توسط برخی از شرکتها بنظر می رسد بازار اصلاح شدید خود را به پایان رسانده و فعلا بورسی ها خرید سهام بزرگ و دولتی بر پایه کامودیتی را به سایر شرکتها ترجیح می دهند! نباید فراموش کرد که تا زمان تعادل نسبی در شرکتهای سایز کوچک، بازار برای ورود پول قوی و پارک شده در سایر بازارها، همچنان در شک و تردید باقی می ماند و احتمال صعود شدید را نیز کمرنگ می کند.

بیشتر بخوانید : رشد شاخص بورس ماندگار است؟

سعید زرین پور

هفته گذشته شاهد افزایش حمایتهای روانی سازمان بورس از بازار سرمایه با انتشار اخبار و اطلاعیه ها، برگزاری نشست های حمایتی و … بودیم، در روزهای پایانی هفته نیز میل به خرید حقیقی ها کمی بیشتر شده ولی همچنان شاهد برتری تعداد صفوف فروش نسبت به صفوف خرید هستیم، برای هفته پیش رو انتظار تعادل بیشتر در نسبت های مذکور و ثبات نسبی در بازار سرمایه را داریم و کم کم شاهد افزایش تعداد و حجم معاملات در سمت تقاضا نیز خواهیم بود.

بیشتر بخوانید : دلار و بورس به کدام سو؟

سیدعلی خسروشاهی

با توجه به روند بازار در هفته گذشته به خصوص در روز پایانی این هفته که تا حدودی میزان عرضه ها زیاد بود، اما تا پایان وقت صف های خرید پایدار نماندند، به نظر می رسد در هفته جدید یک بازار نسبتا متعادل رو به مثبت را داشته باشیم، بازاری مثبت با شیب ملایم نه با شیب تند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی