پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

یکشنبه, ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - Aug 7 ,2022

“بورس” با ریسک بالا به ارزندگی رسید!

1400/11/12
“بورس” با ریسک بالا به ارزندگی رسید!

با توجه به سیاست‌های مسئولان برای بازار سرمایه، به نظر می‌رسد اصلا تصمیمی برای ساماندهی بازار صورت نگرفته و آن را را به حال خود رها کرده اند.

به گزارش فراسرمایه، امید کهوندی کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: انتشار گزارش شرکت‌ها هر چند مثبت در بازارسرمایه تأثیری نمی‌گذارد چراکه قیمت‌گذاری در بورس، به شیوه دستوری اداره می‌شود ؛ تمامی اتفاقاتی که در شرکت‌ها رخ می‌دهد، اعم از تغییر و تحول در تولید و صورت‌های مالی، نمی‌تواند تأثیر خود را در بازار سرمایه نشان دهد.

بیشتر بخوانید : “خروج” نه؛ فعالان تا بهبود بازار صبر می‌کنند

وی با اشاره به وضعیت نرخ بهره بین بانکی اظهار کرد: برای کمک به بازار و برگشت اعتماد به آن نرخ بهره بین بانکی باید به زیر ۲۰ درصد برسد. البته زمانی که روند بازار صعودی بود، این مقدار تا ۱۵ درصد کاهش پیدا کرد؛ بنابراین باید از افزایش نرخ بهره جلوگیری شود؛ در غیر‌این‌صورت وضعیت بازار منفی‌تر خواهد شد. کارشناس بازار ادامه داد: با توجه به سیاست‌های مسئولان برای بازار سرمایه، به نظر می‌رسد اصلا تصمیمی برای ساماندهی بازار صورت نگرفته و آن را را به حال خود رها کرده‌اند؛ بنابراین در حال حاضر، زمان مناسبی برای سرمایه‌گذاری در بورس نیست تا زمانی که جهت کلی آن مشخص شود.

کهوند در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر قیمت‌ها در بورس بسیار ارزان بوده به طوری که P/E برخی سهم‌ها نسبت به P/E بیرون بازار کاملا خنده‌دار شده و می‌توان گفت بازارسرمایه در حالت ارزنده قرار گرفته است. همچنین قیمت‌های امروز در بورس با قیمت‌های سال ۹۸ معامله می‌شود که خود دلیلی بر ارزنده بودن بازار خواهد بود؛ اما سرمایه گذاری در این حوزه همچنان ریسک بالایی از لحاظ سیاسی و اقتصادی دارد چرا که حمایتی در راستای بهبود آن صورت نمی‌گیرد.

منبع: بورس نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو اقتصادی