پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

جمعه, ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - Aug 12 ,2022

“بورس” رنگ و لعاب برای سهامداران جدید ندارد

1400/11/11
“بورس” رنگ و لعاب برای سهامداران جدید ندارد

در حال حاضر بورس در دید مردم جایگاه گذشته را ندارد؛ در واقع سرمایه‌گذاران فکر می‌کنند بازارسرمایه دیگر محلی صرفا برای سود مداوم نیست.

به گزارش فراسرمایه، ابراهیم قربانی مدیرعامل سرمایه گذاری استان خراسان شمالی در خصوص نرخ بهره بین بانکی مطرح کرد: در صورتی که نرخ بهره روند نزولی به خود بگیرد، تأثیر مثبتی در بازار سرمایه خواهد گذاشت اما؛ اینکه تا چه حدی این نرخ کاهش یابد، غیر‌قابل پیش‌بینی خواهد بود و در واقع این روند نزولی می‌تواند مجددا نقدینگی را وارد بازار سرمایه و تولید کند.

بیشتر بخوانید : حذف «دامنه نوسان»، طرحی خوب اما؛ بی‌محل

وی با اشاره به گزارش شرکت‌ها اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به شرایط، بازار سرمایه به اخبار مثبت واکنشی نشان نمی‌دهد چراکه در بازار فضای بی‌اعتمادی بوجود آمده و در واقع ذهنیت منفی مردم نسبت به بازار سرمایه، اصلاح نشده و در نهایت عکس العمل بورس به اخبار منفی بیشتر از اخبار مثبت خواهد بود. قربانی در خصوص وضعیت بازار سرمایه گفت: در حال حاضر بورس در دید مردم جایگاه گذشته را ندارد؛ در واقع سرمایه‌گذاران فکر می‌کنند بازارسرمایه دیگر محلی صرفا برای سود مداوم نیست. این عقیده به دلیل غیر‌قابل پیش‌بینی بودن بازار ایجاد شده در حالی که روند بورس باید بر اساس تجزیه و تحلیل‌های تکنیکال و اخبار قابل تحلیل باشد.

بورس، بازی قمار است

مدیرعامل سرمایه گذاری “وسخراش” در پایان خاطرنشان کرد: می‌توان گفت در حال حاضر بازار برای سرمایه‌گذاری وضعیت خوبی داشته و با توجه به ریزش‌های آن، به نظر می‌رسد شرکت‌ها در بورس قیمت مناسبی برای خرید دارند؛ البته در این راستا اصلاح ذهنیت‌ها باید به دست مسئولین مربوطه، سازمان و شورای عالی بورس و دولت صورت گیرد

منبع: بورس نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو اقتصادی