پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

یکشنبه, ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - Aug 7 ,2022

بیت‌کوین ۲۰۰ هزار دلاری در نیمه دوم ۲۰۲۲

1400/11/20
بیت‌کوین ۲۰۰ هزار دلاری در نیمه دوم ۲۰۲۲

یکی از زیرمجموعه‌های شرکت فانداستارت که در زمینه ارائه مشاوره‌های سرمایه‌‌‌گذاری فعالیت می‌‌‌کند، اخیرا با انتشار مطلبی توضیح داده است که چرا انتظار دارد قیمت بیت‌کوین و اتریوم در سال ۲۰۲۲ به‌‌‌ترتیب به ۲۰۰ هزار و ۱۲ هزار دلار برسد. به گزارش کوین دسک، موسسه تحلیلی اف‌‌‌اس اینسایت، ‌ روز جمعه در یادداشتی تحت‌‌‌عنوان «دارایی‌‌‌های دیجیتال در جهان پساچرخه» توضیح داد که میزان همبستگی قیمت بیت‌کوین با بازار سهام، در سه ماه آخر سال گذشته به‌‌‌شدت رشد کرده است.


به گزارش فراسرمایه، ضمن اینکه وقتی این ارز دیجیتال با سیاست‌های پولی انقباضی بانک مرکزی آمریکا روبه‌رو شد، بخش قابل‌‌‌توجهی از ارزش خود را از دست داد. سین فارل (Sean Farrell) مدیر بخش ارزهای دیجیتال این شرکت، گفته است در حال حاضر، این همبستگی آشکارتر شده و با ورود سرمایه موجود بازار سهام به بازار ارزهای دیجیتال، همبستگی بین سهام شرکت‌های حوزه فناوری با بیت‌کوین و به‌‌‌طور کلی بازار ارزهای دیجیتال هم رشد کرده است. به نظر فارل، بیت‌کوین همچنان پادشاه بازار ارزهای دیجیتال است.

بیشتر بخوانید : خروج بیت‌کوین از وضعیت قرمز

طبق گفته‌های او، با وجود اینکه این ارز دیجیتال امسال را با نوسانات زیادی شروع کرده است، در شش‌‌‌ماهه دوم سال می‌تواند به قیمت ۲۰۰ هزار دلار برسد. علاوه بر این، اف‌‌‌اس اینسایت توضیح داد که بخش امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، توکن‌‌‌های غیرمثلی (NFT) و دیگر حوزه‌های مربوط به وب ۰/ ۳رشد زیادی را برای شبکه اتریوم به ارمغان آورده‌‌‌اند. بر اساس این گزارش، ارزش شبکه اتریوم نسبت به سایر پلتفرم‌‌‌های ابری، کمتر از مقدار واقعی آن است و امسال قیمت اتریوم، توکن بومی این شبکه، می‌تواند به ۱۲ هزار دلار برسد. عده‌‌‌ای از فعالان بازار خوش‌‌‌بین هستند که اتریوم امسال الگوریتم اجماع خود را از اثبات کار به اثبات سهام تغییر دهد. طبق گزارش اف‌‌‌اس اینسایت، اگر این اتفاق بیفتد شبکه اتریوم بدون تاثیرپذیری از عملکرد بیت‌کوین، با سرمایه ورودی زیادی مواجه می‌شود.

منبع: دنیای اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو اقتصادی