پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - Aug 9 ,2022

تقسیم سود صندوق پالایشی یکم

1400/11/23
تقسیم سود صندوق پالایشی یکم

صندوق پالایشی یکم، روز چهارشنبه نخستین مجمع خود را برگزار و در پایان ۶۰۰تومان به ازای هر واحد سرمایه‌گذاری سود تقسیم کرد. در سال ۹۹ به هر یونیت صندوق پالایش ۷۴۹تومان سود تعلق گرفته است. این تقسیم سود طبق بند ۱۹ اساسنامه این نهاد مالی انجام می‌شود و مقرر شده که سود دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری «پالایش» تا آخر بهمن از طریق سامانه سجام واریز شود.

به گزارش فراسرمایه، اشخاصی مشمول پرداخت سود نقدی می‌‌‌شوند که در پایان معاملات روز چهارشنبه، دارنده واحد سرمایه‌گذاری صندوق مذکور باشند. در این میان سرمایه‌گذارانی که در پذیره‌‌‌نویسی ۳میلیون تومانی صندوق پالایشی یکم شرکت کرده‌‌‌اند، ۱۸۰‌هزار تومان سود و کسانی که ۵میلیون تومان واحد خریداری کرده‌‌‌اند، طی روزهای آینده ۳۰۰‌هزار تومان سود به حسابشان واریز خواهد شد.

بیشتر بخوانید : بورس و صعودی تا آخر سال

وضعیت سهامداران پالایش

صندوق پالایشی یکم مشتمل بر چهار شرکت پالایش نفت تهران، پالایش نفت تبریز، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت بندرعباس که در نماد «پالایش» دادوستد می‌شود، ۵ شهریور سال ۹۹ با ۲۰‌درصد تخفیف یعنی ۸هزار تومان به مردم عرضه شد و حالا با تقسیم سود ۶۰۰تومانی افرادی که در پذیره‌نویسی مزبور شرکت کرده بودند، هنوز هم به نقطه سربه‌سر نزدیک نشده‌اند. با این تقسیم سود، نماد در محدوده ۶هزار و ۸۰۰تومان بازگشایی خواهد شد.

ارزش سبد ۵۰۰واحدی صندوق پالایشی یکم روز چهارشنبه به ۳میلیون و ۶۵۰هزار تومان رسید. بررسی‌‌‌ها نشان می‌دهد در حال حاضر NAV «پالایش» ۴میلیون و ۴۶۵‌هزار تومان است؛ به این معنا که صندوق پالایشی بیش از ۱۸‌درصد پایین‌‌‌تر از ارزش ذاتی خود مورد معامله قرار می‌گیرد. مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار چندی پیش در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی وعده داده بود که زیان مردم در صندوق پالایشی یکم جبران می‌شود. در مجمع روز چهارشنبه این صندوق نیز وعده‌‌‌هایی در خصوص رشد ارزش واحدهای سرمایه‌گذاری پالایشی یکم به ۱۰هزار تومان (معادل قیمت اسمی) داده شد.

منبع: دنیای اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو اقتصادی