پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - Oct 4 ,2022

جلب اعتماد سهامدار، باردیگر کلید خورد

1399/06/05
جلب اعتماد سهامدار، باردیگر کلید خورد

روند اعتماد عمومی مردم برای ورود پول جدید به بازارسرمایه کاهشی خواهد بود چرا که اتفاقات این چنینی برای بسیاری از مردم تعجب برانگیز بوده و این میزان ریزش درک نشده بود، بنابراین زین پس شاهد افزایش احتیاط در ورود نقدینگی جدید خواهیم بود.


به گزارش فراسرمایه، احمد اشتیاقی، مدیرعامل کارگزاری بانک آینده گفت:

باید با قدرت و استفاده از منابع بسیار خوب، کف بازار بسته شده و نباید بازار به صورت مصنوعی افزایش یابد چرا که براساس جریان سودآوری و طرح‌های توسعه‌ای روند افزایشی به صورت طبیعی رخ خواهد داد.

این کارشناس بازار سرمایه جلب اعتماد عمومی را نکته مهم این روز‌های بازارا دانست و عنوان کرد:

در مرحله اول جلب اعتماد در خصوص حفظ سرمایه مردم و بعد معامله بازار و رسیدن به نقطه تعادل براساس گزارش‌های تحلیلی شرکت‌ها به روند افزایشی بازار کمک شایانی خواهد داشت.

بیشتر بخوانید : لزوم حمایت از بازار سرمایه


وی تصریح کرد:

اگر بازار بتواند به صورت تعادلی و روزانه شرکت‌ها را نیم تا یک درصد بالا بیاورد، فروشنده نبود و خریدار نیز براساس تحلیل اقدام به خرید کند موجب ایجاد روندی منطقی در بازار خواهد شد.

اشتیاقی اضافه کرد: با ایجاد شرایط منطقی و در نظر گرفتن دلار نیمایی، شاهد کاهش قیمت نخواهیم بود و کم کم P/E تحلیلی بازار به نقطه‌ای بهینه هدایت شده و اختلاف نظر‌ها از بین خواهد رفت.

مدیرعامل کارگزاری بانک آینده در پایان روند اعتماد عمومی مردم برای ورود پول جدید به بازارسرمایه را کاهشی دانست و عنوان کرد:

اتفاقات این چنینی برای بسیاری از مردم تعجب برانگیز بوده و این میزان ریزش درک نشده بود بنابراین زین پس شاهد افزایش احتیاط در ورود نقدینگی جدید خواهیم بود.

منبع: بورس‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی