پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

یکشنبه, ۳ مهر ۱۴۰۱ - Sep 25 ,2022

حرکت “بورس” وابسته به نوسان “دلار”

1399/05/01
حرکت “بورس” وابسته به نوسان “دلار”

به گفته ولید هلالات، رئیس هیئت مدیره سبدگردان اقتصاد بیدار پیرامون این روزهای بازار بورس:

به گزارش فراسرمایه ولید هلالات کارشناس و تحلیگر بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز بیان کرد: اگر قیمت سهامی که اکنون لیدر بازار شده و روی شاخص کل اثر زیادی دارند را با قیمت نوسانات دلار مقایسه کنید به این نتیجه می‌توان رسید که هر دو وابستگی زیادی به هم پیدا کرده اند.

وی ادامه داد: رفتار قیمت سهام بسیار تحت تاثیر قیمت دلار است، به طوریکه لازم است به چند فاکتور توجه شود، در فاصله بالا رفتن قیمت دلار آزاد، دلار نیما نیز روندی صعودی به خود گرفته و در حال حاضر محدوده‌ای ۱۸ هزار تومانی دارد که بر “بورس کالا” بسیار تاثیرگذار است.

این کارشناس بازار سرمایه خاطر نشان کرد: حرکت بازار به نوسانات دلار خیلی شبیه و وابسته است، اگر فرض کنیم که دلار در محدوده ۲۲ هزار تومان به ثبات برسد، به مروز زمان انتظار می‌رود که دلار نیمایی نیز خود را به این محدوده نزدیک کند.

وی افزود: در صورت ماندن دلار در این کانال، بازار سهام علاقمند به استراحت می‌شود به این معنی که طی چند هفته نوسان رو به بالا و رو به پایین را به شکلی معنادار تجربه نخواهد کرد و شاخص نیز افت و خیز سنگینی نخواهد داشت، به شرط اینکه دلار در محدوده ۲۰ تا ۲۲ هزار تومان جایگاه خود را حفظ کند.

منبع: بورس نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی