پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

جمعه, ۸ مهر ۱۴۰۱ - Sep 30 ,2022

درخشش طلا و سکه در نخستین هفته مرداد ماه

1401/05/07
درخشش طلا و سکه در نخستین هفته مرداد ماه

اولین هفته مرداد ماه در حالی به پایان رسید که بازارهای بورس، دلار و بیت کوین بازدهی منفی از خود به جای گذاشتند اما طلا و سکه خوش درخشیدند.

به گزارش فراسرمایه، میانگین ارزش معاملات خرد بورس در هفته اخیر ۲ هزار و ۵۶۱ میلیارد تومان بود که نسبت به رقم ۲ هزار و ۳۹۷ میلیاردی هفته پیشین، رشد ۷ درصدی داشته است، اما هنوز در سطح پائینی قرار دارد و بازار همچنان با نقدشوندگی پائین و خروج پول حقیقی مواجه است.

در یک ماه اخیر همسو با کاهش ارزش معاملات خرد، شاخص کل نیز روند نزولی داشته است. در اولین هفته معاملاتی مردادماه نیز روند نزولی شاخص ادامه داشت و ششمین هفته نزولی بورس تهران سپری شد.

در هفته اخیر ارزش معاملات خرد بورس اندکی افزایش یافت و میانگین روزانه آن ۱۶۴ میلیارد تومان بیشتر از هفته پیشین بود.

دلار بازار آزاد در هفته اخیر در کانال ۳۱ هزار تومان در نوسان بود.


دلار که هفته گذشته را با ۳۱۹۵۰ تومان به پایان رسانده بود پایان این هفته به عدد ۳۱۸۷۰ تومان رسید و بازدهی صفر درصدی کسب کرد.

طلا و سکه در ایران به واسطه رشد اونس جهانی در این هفته، بازدهی یک درصدی را بدست آوردند.

طلا از ۱ میلیون ک ۳۵۳ هزار تومان پایان هفته گذشته به یک میلیون و ۳۶۵ هزار تومان رسید و سکه نیز از ۱۴ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان هفته گذشته به ۱۴ میلیون و ۹۱۹هزار تومان رسید و بازدهی یک درصدی بدست آوردند.

بیت کوین این هفته هر چند توانست کانال ۲۳ هزار تومان را لمس کند، اما این کانال چندان برای این رمزارز دوام نداشت و به کانال پایین تر برگشت.

سرمایه گذاران ایرانی بیت کوین این هفته یک درصد از سرمایه خود را از دست دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی