پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

یکشنبه, ۳ مهر ۱۴۰۱ - Sep 25 ,2022

درگیر با مقاومت

1399/05/12
درگیر با مقاومت

به گزارش فراسرمایه به نقل از سامان منتظری / مدرس و تحلیلگر بازار سرمایه:

با توجه به نمودار شاخص بیمه و صندوق بازنشستگی، شاخص این صنعت در مدت ۱۰ سال در یک کانال صعودی درحال حرکت بود تا بالاخره در شهریور ۹۸ در قالب موج ۳ توانست از سقف این کانال صعودی عبور کند و سیگنال در همان زمان در این صنعت صادر شد. این رشد تا ۹۰۰هزار واحد ادامه پیدا کرد و شاخص این صنعت بین محدوده ۸۸۰ هزار تا ۹۰۰هزار واحد مقاومت دارد و در حال حاضر درگیر خط میانی کانال بسط یافته است، در صورتی که شاخص از این محدوده عبور کند ادامه رشد تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد دور از ذهن نیست.

بیمه ملت با نماد ملت: قیمت بعد از  یک رشد ۱۰۰ درصدی از حوالی ۱۳۰۰ تومان تا ۲۷۰۰ تومان وارد اصلاح در قالب یک مثلث ادامه دهنده شد.  از نظر تحلیل زمانی این اصلاح حداکثر می‌تواند تا اواخر مرداد ماه ادامه پیدا کند و احتمال می‌رود بعد از آن وارد یک روند صعودی تا حوالی ۳۴۰۰ تومان شود.  بیمه ملت امسال توانایی افزایش سرمایه از تجدید دارایی‌ها دارد و سهامداران این شرکت بیمه‌ایی می‌توانند با حد ضرر ۱۷۰۰ تومان در سهم باقی بمانند.

بیمه دی با نماد ودی: قیمت روی یک خط روند صعودی قرار دارد و با توجه به افشای اطلاعات و سود سازی به مبلغ ۲۲۶۶ ریال به ازای هر سهم و توانایی افزایش سرمایه از تجدید دارایی‌ها اهداف خوبی را در بلند مدت دارد. از منظر تکنیکال هدف در میان مدت ۵۰۰۰ تومان است و سهامداران این شرکت بیمه‌ایی می‌توانند با حد ضرر ۲۰۰۰ تومان سهم را نگهداری کنند.

درگیر با مقاومت

منبع: دنیای اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی