پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - Oct 4 ,2022

دعوت سهامداران به صبر …

1399/06/04
دعوت سهامداران به صبر …

مدیرعامل کارگزاری کارآمد گفت: هر چه میزان ثبات بیشتر باشد قدرت تصمیم گیری افراد بهتر خواهد شد و با دید بلندمدت تری می‌توانند تصمیم گیری کنند، تصمیمات خلق الساعه می‌تواند به بازار ضربه بزند.


به گزارش فراسرمایه، حسین عادل زاده اظهار کرد: مهم‌ترین عامل افزایش رشد بورس، رشد نقدینگی بود که موجب شد سمت تقاضا نقویت شود، اما در حال حاضر جریان نقدینگی با اتفاقاتی که از سوی دولت صورت گرفت به بازار بی اعتماد شده است.

مدیرعامل کارگزاری کارآمد افزود: بی اعتمادی موجب افزایش در سمت عرضه شده و نقدینگی جدید نیز به سمت بازار ورود نمی‌کند.

وی با بیان اینکه سازمان بورس با هماهنگ کردن حقوقی‌ها و صندوق‌های بزرگ برای خرید سهم‌های بزرگ کار مثبتی برای حمایت از بازار انجام داد، بیان کرد: امیدواریم حداقل برای چند روز به صورت متعادل کف بازار را ببندند تا فروشندگان اطمینان خاطر پیدا کنند که می‌توانند حتی با ضرر سهام خود را نقد کنند و نقد شوندگی را در بازار داشته باشند.

بیشتر بخوانید : حمایت دستوری بازار سهام را متعادل می‌کند؟

عادل زاده خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی بازار بیشتر حقیقی‌ها فروشنده هستند و صندوق‌ها نیز ابطالی زیاد داشتند.

مدیرعامل کارگزاری کارآمد درباره تاثیر اوردر‌های صبحگاهی حقوقی‌ها بر بازار خاطرنشان کرد: قطعا برخی از تازه وارد‌های بازار با دیدن اوردر‌های فروش به دنبال فروش سهام می‌روند.

وی ادامه داد: کار به صورت دستوری هیچ زمان جوابگو نیست سیگنال‌هایی که سرمایه گذاران دریافت می‌کنند باید در عمل باشد و اینکه به حقوقی‌ها یا صندوق‌ها دستور داده شود که سهم‌های خاص را خریداری کنند زیاد جوابگو نیست و در گذشته تجربه آن وجود داشته است.

عادل زاده درباره صدور دستورالعمل و بخشنامه‌های متعدد از سوی سازمان بورس تاکید کرد: هر چه میزان ثبات بیشتر باشد قدرت تصمیم گیری افراد بهتر خواهد شد و با دید بلندمدت تری می‌توانند تصمیم گیری کنند، تصمیمات خلق الساعه می‌تواند به بازار ضربه بزند.

بیشتر بخوانید : پول‌پاشی؛ بورس را نجات می‌دهد؟

مدیرعامل کارگزاری کارآمد درباره افزایش ضریب اعتبار ۵۰ درصدی کارگزاری‌ها اظهار کرد: افزایش ضریب اعتباری ۵۰ درصد موضوع جدیدی نیست و در گذشته نیز در اختیار سازمان بورس بود و مجددا ابلاغ شده است.

وی گفت: هنوز ابلاغیه و دستورالعملی درباره افزایش ضریب اعتبار از ۲۰ به ۵۰ درصد به کارگزاری‌ها ابلاغ نشده است، البته با توجه به شرایط تاثیری بر بازار نیز ندارد.

منیع: بورس‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی