پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

جمعه, ۸ مهر ۱۴۰۱ - Sep 30 ,2022
  • فراسرمایه
  • تحلیل
  • رشد بیت کوین و ریزش بازار سهام، پیامدهای افزایش احتمال برنده شدن بایدن در انتخابات

رشد بیت کوین و ریزش بازار سهام، پیامدهای افزایش احتمال برنده شدن بایدن در انتخابات

1399/08/17
رشد بیت کوین و ریزش بازار سهام، پیامدهای افزایش احتمال برنده شدن بایدن در انتخابات

کم کم  هیاهوی نبرد انتخاباتی میان دو کاندید ریاست جمهوری آمریکا، یعنی جو بایدن و دونالد ترامپ، فروکش میکند و بازارها هنوز درباره آنچه رخ میدهد اطمینان نیافته اند. دیروز، با شدت گرفتن این رقابت، بیت کوین و بازار سهام واکنش مثبتی به آن نشان دادند. امروز ولی مسیر این دو از هم جدا شده است.

به گزارش فراسرمایه، بیت کوین یک شبه به مرز 16000 دلار نزدیک شد. در حال حاضر، این ارز با قیمت 15،480 دلار ترید می شود که در طی 24 ساعت گذشته همچنان 3٪ افزایش قیمت را نشان میدهد. از سوی دیگر، بازار سهام امروز نزولی بود: داو جونز با رسیدن به امتیاز 66 ، با افت تقریبا 0.30 درصدی مواجه شد.

در مورد انتخابات، تا این لحظه بایدن از نظر آسوشیتدپرس، برتری بیشتری نسبت به ترامپ دارد. هرچند قبلاً هم بسیاری بایدن را پیروز این رقابت میدانستند. البته همانطور که پیش بینی می شد، ترامپ نسبت به نتیجه آرا اعتراض دارد و مدعی تخلف در شمارش آرا شده است. ولی با این احوال، هر لحظه شانس خود را بیش از پیش برای حفظ سمت ریاست جمهوری از دست می دهد.

بیشتر بخوانید : بانک مرکزی روسیه: ارز دیجیتال ملی می‌تواند ابزاری در مقابل تحریم‌ها باشد

یکی از نتایج احتمالی پیروزی بایدن “تصویب سریع” لایحه جدید ویروس کرونا و بسته محرک اقتصادی است. این بدان معناست که بدون شک چاپگر پول فدرال رزرو به کار می افتند. و به نظر می رسد بازارها توجه خاصی به این موضوع دارند.

نزدک (Nasdaq) حدود 0.2 درصد از ارزش خود را از دست داده و اکنون در حدود 12،050 واحد است. داوجونز 0.29٪ افت کرد ، در حالی که شاخص S&P 500 ، که به عقیده بسیاری فشارسنج اقتصادی ایالات متحده است، در تمام طول روز بین 0.04- و 0.02 درصد در نوسان بود.

در همین حال ، بیت کوین که بسیاری از سرمایه گذاران آن را حصاری در برابر تورم ناشی از چاپ دلار می دانند، همچنان به سمت بالا حرکت می کند. همزمان با نگارش این مطلب، بیت کوین با بالاترین قیمت خود طی سه سال اخیر در حال ترید شدن است.

منبع: آکادمی هلاکوئی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی