پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

پنجشنبه, ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - Oct 5 ,2023
پیش بینی بازارهای 2 بهمن 1400

زمستان سرد ارزهای دیجیتالی | قیمت خودرو کشش صعود دارد؟

1400/11/02
زمستان سرد ارزهای دیجیتالی | قیمت خودرو کشش صعود دارد؟

بازارها در شرایط انتظاری به سر میبرند. البته حساسیت ها بالا رفته اما سیگنال های ارسالی از بازارها هم با تردید روبه روست.

به گزارش فراسرمایه، بانک مرکزی در گزارش هفته گذشته خود تاکید کرده بود، تورم کالایی به شدت افزایش یافته دلیل این افزایش نوسان ارز بیان شده است. این بانک یک هشدار نیز داده است: رشد پایه پولی در پایان آذر شتاب زیادی گرفته است. اتفاقی که می تواند تحریک کننده تورم باشد. فارغ از این گزارش ها که نمای روشن تری از بازارها در اختیار می گذارد اما بخش عمده ای معاملات همچنان در موقعیت انتظار قرار دارند.

بازار ارز و سکه | فعلاً دلار در انتظار است

قیمت دلار و سکه در دو روز گذشته همچنان در سطوح قیمتی قبلی دنبال شده است. درحالی که دلار در کانال 27 هزار تومان در سقف و کف در نوسان است که فعلا خریداران و فروشندگان دست به عصا حرکت می کنند. برخی از توافق احتمالی وین می گویند و برخی هم می گویند ایران و امریکا از برجام عبور می کنند. به نظر می رسد در پی هر احتمال و نگاه خوش بینانه و بد بینانه در بازار ارز، قیمت دلار و به تبع آن قیمت سکه هم می تواند سطح جدید قیمتی را در کانال نزولی یا در کانال صعودی دنبال کند.

بیشتر بخوانید : پله آخر دولت برای جبران کسری بودجه؛ حذف معافیت مالیاتی

بازار سهام | خوش بینی معامله گران بورس

در بازار سهام اگرچه خوش بینی معامله گران نسبت به هفته گذشته بیشتر شده و آنان تاکید دارند که جذابیت قیمت سهام، مانع از ریزش بیشتر شاخص کل بورس خواهد شد اما نکته اساسی اینجاست که همچنان فروشندگان دست به نقدتر هستند و توان بالایی برای اثرگذاری بر روند شاخص ها خواهند داشت. انتظارات در بازار سهام هم البته به تاثیر از مذاکرات برجامی وین مشهود است.

بازار خودرو | قیمت خودرو کشش صعود دارد؟

در بازار خودرو قیمت خودرو در یک وضعیت ثبات و البته در برخی مواقع نوسان روبه پایین دنبال می شود. معامله گران متاثر از حرکت دلار، شاهد نوسان روبه پایین قیمت خودرو هستند. هر چند که نکته اصلی بازار خودرو نبود خریدار فعال است. به نظر می رسد بخشی از رکود در بازار به انتظارات بازار نسبت به نتیجه مذاکرات برجامی وین بر می گردد که در این هفته هم ممکن است دنبال شود.

بیشتر بخوانید : قصه تلخ غیرمستقیم های سهام عدالت!

بازار مسکن | معاملات مسکن راکد است

در بازار مسکن گزارش های میدانی نشان می دهد، همچنان سیگنال های افزایشی و روبه جلو متاثر از گزارش های مربوط به تورم و نقدینگی در بازار دیده می شود، اما همچنان نه تقاضای فعالی در بازار هست و نه بازار کشش برای افزایش بیشتر دارد اما به دلیل شرایط تورمی، مسیر روند روبه رشد در بازار مسکن مشهود است. نکته منفی معاملات مسکن در دی (براساس گزارش های میدانی) اما پایین بودن حجم معاملات مسکن است.

بازار ارز دیجیتال | زمستان رمز ارزها فرارسید؟

در بازار ارز دیجیتال اتفاق جدیدی افتاد. با بحث ممنوعیت احتمالی ارزهای دیجیتال در روسیه و سوئد، فشارهای روانی به بازار بیشتر شده است. ارزش بیت کوین (BTC) در 12 ساعت گذشته 7.5 درصد کاهش یافت و از 43هزار و 328 دلار به 38هزار و 258 دلار رسید. این رقم کف قیمتی 6 ماه اخیر این رمزارز است. این کاهش قیمت می‌تواند به پیش‌بینی‌ها در باره نتایج جلسه سیاست FOMC در هفته آینده و عقب‌نشینی سرمایه‌گذار از بخش‌های پرریسک بازار باشد. با نگاهی به نوسانات دیروز بازارهای جهانی شاهد آن هستیم که دارایی های پرریسک در این روز شانسی نداشتند و پس از سقوط بیت‌کوین، روند فروش شتاب بیشتری گرفت. برخی تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند در روزهای آتی بیت کوین در منطقه خطر باقی خواهد ماند، اگر مرز ۳۷هزار دلار شکسته شود، احتمال سقوط سریع این رمزارز به سطح ۳۰هزار دلاری نیز وجود خواهد داشت.

بیشتر بخوانید : یخ‌زدگی بازارهای مالی در نخستین ماه سرد سال

البته اتریوم و سایر رمز ارزها در بازارهای آسیایی به تبع از تابع نزولی قیمت بیت کوین، سیر نزولی قیمت ها را تجربه کردند.به گزارش اقتصادنیوز ، بانک مرکزی در گزارش هفته گذشته خود تاکید کرده بود، تورم کالایی به شدت افزایش یافته دلیل این افزایش نوسان ارز بیان شده است. این بانک یک هشدار نیز داده است: رشد پایه پولی در پایان آذر شتاب زیادی گرفته است. اتفاقی که می تواند تحریک کننده تورم باشد. فارغ از این گزارش ها که نمای روشن تری از بازارها در اختیار می گذارد اما بخش عمده ای معاملات همچنان در موقعیت انتظار قرار دارند.

منبع: اقتصادنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی