پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

جمعه, ۸ مهر ۱۴۰۱ - Sep 30 ,2022

سایه تهدیدها بر سر بازارهای مالی

1401/06/11
سایه تهدیدها بر سر بازارهای مالی

بازدهی بازارها در هفته اول شهریور ۱۴۰۱، نشان می‌دهد که یک بازار رشد و سه بازار نیز افت را تجربه کردند.

به گزارش فراسرمایه، بورس هفته دوم شهریور را در شرایطی به پایان برد که تقریبا نسبت به هفته گذشته تغییر محسوسی در شرایط بازار ایجاد نشده است؛ در حقیقت نه تنها نااطمینانی‌ها و ریسک‌های بازار تعدیل نشد بلکه تشدید هم شد. بازدهی این هفته شاخص کل برابر با ۰.۲- درصد بود که عملاً نسبت به هفته گذشته تغییر محسوسی نداشت.بر خلاف شاخص کل،‌ شاخص هم وزن این هفته صعودی بود و توانست بازدهی ۰.۹ درصدی را ثبت کند.

دلار هم که در هفته‌های گذشته به واسطه نشست‌های برجامی روند نزولی پیدا کرده بود، این هفته با طولانی شدن این نشست‌ها به روند صعودی برگشت و دوباره کانال ۳۰ هزار تومان را فتح کرد و باعث شد تا دلار بازدهی یک درصدی و بیشترین بازدهی هفتگی را کسب کند.

طلا و سکه اما این هفته روندی متفاوت از دلار داشتند. هر چند فلز گرانبها اغلب از روند دلار تبعیت می‌کند، اما این هفته قیمت‌ها در این بازار به دلیل کاهش شدید اونس جهانی کاهشی بود.

بازارهایی همچون اونس جهانی، کامودیتی ها و رمزارزها به دلیل افزایش دوباره بهره بانکی توسط آمریکا مورد توجه سرمایه‌گذاران نبود و این بازارها نزولی شدند.

بیت کوین این هفته به حدی نزول کرد که کانال ۲۰ هزار دلار را هم از دست داد، با این وجود در پایان هفته به این کانال بازگشت اما نتوانست مقاومت ۲۰ هزار و ۵۰۰ دلار را بشکند.

سرمایه‌گذاران ایرانی بیت کوین نیز این هفته بیشترین ضرر را در بین بازارهای مالی متحمل شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی