پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

چهارشنبه, ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - Oct 5 ,2022

سایه دولت «ایران یا آمریکا» بر بورس …

1399/08/14
سایه دولت «ایران یا آمریکا» بر بورس …

کارشناس بازار سرمایه گفت: نتیجه انتخابات تاثیری بر بورس ندارد بلکه نقش دولت است که می‌تواند تکلیف بورس را مشخص کند.

به گزارش فراسرمایه، ناصر کشاورز اظهار کرد: درباره تاثیر انتخابات آمریکا بر بورس تحلیل‌های مختلفی وجود دارد و هر کدام از نامزد‌ها انتخاب شوند تاثیر متفاوتی خواهد داشت.

وی گفت: اما به دلیل اینکه کشور قرار است قدرت چانه زنی خود پس از انتخابات را با سیاست‌های جدید همانند تعامل با چین و کشور‌های اروپایی پیش ببرد، دولت باید به هر نحوی شده اعتماد از دست رفته را به بازار سرمایه برگرداند.

بیشتر بخوانید : بورس، مقصد اصلی برای جذب سرمایه‌های مردم

کارشناس بازار سرمایه گفت: به نظر می‌رسد از هفته آینده قیمت دلار سیر نزولی به خود بگیرد و دولت با اقداماتی نقدینگی را به بازار سرمایه برگرداند.

کشاورز بیان کرد: وضعیت بازار به گونه‌ای است که سهامداران همانند ماه‌های گذشته که هیجانی خرید می‌کردند در حال حاضر هیجانی در صف فروش قرار می گیرند و توجهی به سود و زیان شرکت‌ها ندارند.

بیشتر بخوانید : پیش‌بینی بازگشت دوباره رونق به بازار سهام

وی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد از هفته آینده دولت سیاست‌های جدیدی را با کاهش قیمت دلار اعمال کند تا با ثبات تقریبا نسبی و رفع نوسانات ارزی، نقدینگی به بازار سرمایه برگردد.

کارشناس بازار سرمایه درباره بازار امروز تصریح کرد: نتیجه انتخابات تاثیری بر بورس ندارد بلکه نقش دولت است که می‌تواند تکلیف بورس را مشخص کند.

بیشتر بخوانید : دلیل ریزش بورس، انتخابات آمریکا نبود!

کشاورز تاکید کرد: با یک ثبات ارزی از سوی دولت و برگشت اعتماد به بازار سرمایه و از بین رفتن شبهات، نقدینگی به بازار سرمایه بر می‌گردد.

وی افزود: با توجه به کاهش ۵۰ تا ۶۰ درصدی سهم ها،این بازار در مقابل سپرده‌ها مقبولیت بیشتری دارد بنابراین فروش سهام در وضعیت فعلی بازار توصیه نمی‌شود.

منبع: بورس‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی