پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

یکشنبه, ۳ مهر ۱۴۰۱ - Sep 25 ,2022

سردی بازارهای مالی در روزهای گرم سال

1401/04/17
سردی بازارهای مالی در روزهای گرم سال

بازارهای مالی در هفته ای که گذشت با افت خود، بخشی از سرمایه سرمایه گذاران خود را به باد دادند.

به گزارش فراسرمایه، هفته‌ای که گذشت، بورس افت کمتر از یک درصدی را ثبت کرد و از محدوده یک میلیون و ۵۱۳ هزار واحدی به سطح یک میلیون و ۵۰۲ هزار واحدی رسید.

بی‌پولی در بازار سهام و افت قابل ملاحظه حجم و ارزش معاملات سبب شده تا بازار در دومین هفته تابستان رمقی و تحرک چندانی نداشته باشد.

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در این هفته فقط هزار واحد رشد کرده و فعلا شاهد حفظ حمایت مهم یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد هستیم.

در حال حاضر قیمت‌ها در بازار ارزنده‌اند و بیشتر فعالان از بازار سهام انتظار کسب بازدهی دارند. اما بازار مجدد به مشکل روزهای پاییز و زمستان سال گذشته دچار شده و ارزش معاملات افت کرده است.

دلار در این هفته دو روند متفاوت را طی کرد. ابتدای هفته روند متعادل و بعضا رو به رشدی داشت اما تا انتهای هفته دچار افت قیمت شد.

در شرایط کلی با توجه به میزان نقدینگی در کشور سقف بالایی که برای قیمت دلار در محاوره‌های عمومی گفته می‌شود فعلا در دسترس نیست و نمی‌توان دلار را در کانال‌های بالاتر پیش‌بینی کرد.

طلا و سکه نیز ابتدای این هفته روند رو به رشدی داشتند اما با کاهش قیمت دلار و ریزش شدید اونس جهانی، در مسیر نزول قیمتی قرار گرفتند.

سکه و طلا این هفته بدترین بازدهی را در بین بازارهای مالی کسب کردند.

بازار بیت کوین نیز که همچنان در گرداب افزایش نرخ بهره بانکی به سر می برد، این هفته نیز در بین کانال های ۱۹ هزار تا ۲۰ هزار دلار در نوسان بود و پایان هفته را با کانال ۲۱ هزار دلار به پایان رساند. سرمایه گذاران داخلی این رمزارز در هفته جاری ۵ درصد سود کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی