پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

دوشنبه, ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - Aug 15 ,2022

سود ۳۰ میلیونی خرید خودروهای خارج از قرعه‌کشی

1401/05/12
سود ۳۰ میلیونی خرید خودروهای خارج از قرعه‌کشی

خرید کوییک خارج از روند قرعه‌کشی ۳۰ میلیون تومان سود در سه ماه برای خریداران به همراه دارد.

به گزارش فراسرمایه، سایپا امروز برای سومین روز متوالی کوییک را بدون قرعه‌کشی در قالب فروش فوق‌العاده عرضه کرد. کوییک با گیربکس معمولی در این طرح به قیمت ۱۶۸ میلیون و کوییک R دنده‌ای را ۱۷۸ میلیون تومان به فروش می‌رسند. این در حالی است که کوییک دنده‌ای در بازار هم‌اکنون بیش از ۲۰۰ میلیون تومان است. برای مثال، امروز کوییک دنده‌ای در برخی وب‌سایت‌ها بین ۱۹۵ تا ۲۲۰ میلیون تومان آگهی شده بود.

سایپا ظرفیت تولید دو خودروی کوییک و کوییک R را افزایش داده است. به طوری که در دومین مرحله فروش یکپارچه هم شاهد برنده شدن همه ثبت‌نام‌کنندگان خودروهای کوییک بودیم. حال به دنبال این افزایش ظرفیت، از یکشنبه (۹ مرداد) این دو خودرو بدون فرآیند قرعه‌کشی به فروش گذاشته شدند. طبق اعلام شرکت، این فروش فوق‌العاده تا زمان تکمیل ظرفیت ادامه خواهد داشت و با توجه به عدم تکمیل ظرفیت، امروز شاهد سومین روز فروش بدون قرعه‌کشی این محصولات بودیم.

با توجه به آنکه تحویل خودرو در این طرح حداکثر ۳ ماهه است، افراد با خرید کوییک خارج از قرعه‌کشی بیش از ۳۰ میلیون تومان سود می‌کنند. این در حالی است که فرضا با سپرده‌گذاری مبلغ ۱۷۰ میلیون تومان (قیمت کوییک دنده‌ای) در بانک با توجه به فرض سود ۱۶ درصدی پس از سه ماه ۱۷۷ میلیون تومان خواهیم داشت. اما نکته جالب عدم افت قیمت خودروی کوییک در روزهای گذشته با اجرای این طرح است. عدم تکمیل ظرفیت فروش خارج از قرعه‌کشی کوییک هم یا می‌تواند نشانه‌ای از عدم استقبال مردم از آن باشد و یا به دلیل بالا بودن ظرفیت، که با توجه به سابقه قرعه‌کشی‌های پیشین احتمالا این موضوع به دلیل پایین بودن تقاضا برای خودروی کوییک باشد.

سود ۳۰ میلیونی خرید خودروهای خارج از قرعه‌کشی
 قیمت کوییک در روزهای اخیر ثبات داشته است
سود ۳۰ میلیونی خرید خودروهای خارج از قرعه‌کشی
 مقایسه روند قیمت کوییک و شاخص قیمت خودروهای داخلی بورسان از ابتدای تیر

امروز قیمت خودروهای داخلی بدون تغییر بود و خودروهای چینی ۰.۲ درصد رشد داشتند. به این ترتیب شاخص کل قیمت خودروی بورسان رشد ۰.۱ درصدی داشت.

قیمت پراید ۱۳۱ با کاهش ۲ میلیون تومانی (۱.۱ درصدی) و کوییک دنده‌ای R هم با ۲ میلیون تومان (۰.۹ درصد) افت خودروهای با بیشترین افت قیمت امروز بودند.

از سوی دیگر، چینی‌های رده بالاتر همچون کی‌ام‌سی T8 با ۲۰ میلیون تومان افزایش قیمت و دیگنیتی با رشد ۱۵ میلیون تومانی، بیشترین افزایش قیمت‌های امروز را از آن خود کردند.

سود ۳۰ میلیونی خرید خودروهای خارج از قرعه‌کشی
 قیمت انواع خودروی داخلی و چینی امروز سه‌شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۱
سود ۳۰ میلیونی خرید خودروهای خارج از قرعه‌کشی
 روند شاخص‌های قیمت خودروی بورسان از ابتدای تیر تا کنون

منبع: فردای اقتصاد 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو اقتصادی