پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

شنبه, ۱ مهر ۱۴۰۲ - Sep 23 ,2023
پیش بینی بازار ارز در روز تاریخی

سیگنال مهم به قیمت دلار | تغییر آرایش در بازار ارز

1400/06/17
سیگنال مهم به قیمت دلار | تغییر آرایش در بازار ارز

یک خبر منفی روند قیمت دلار را تغییر داد، قیمت دلار در معاملات پشت خط صعودی شد و پیش بینی می شود بازار ارز نیز در روز جاری روند خود را صعودی آغاز کند.

به گزارش فراسرمایه،  اعلام یک خبر، قیمت دلار را در معاملات پشت خطی از زندان ۱۰ روزه خلاص کرد. دیشب  در کانال های اطلاع رسانی معامله گران به نقل از وال استریت ژورنال عنوان شد که آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرده است که پس از تعلیق برخی بازرسی‌های این نهاد از فعالیت‌های هسته‌ای ایران، وظایف نظارتی‌اش در این کشور “به طور جدی تضعیف شده است”.

بیشتر بخوانید : تراز تجاری کشور در مرداد ماه مثبت یک میلیارد و ۲۶۳میلیون دلار شد | موبایل صدرنشین اقلام وارداتی

با انشار این خبر به یکباره خریدهای دلار در معاملات پشت خطی زیاد شد و اسکناس آمریکایی توانست در معاملات پشت خطی به بالای محدوده ۲۷هزار و ۵۰۰ تومان سرک بکشد. این اتفاق درحالی رخ داد که بازار ارز از دوشنبه هفته گذشته توان نوسان بالای محدوده ۲۷ هزار و ۳۰۰ تومان را از خود نشان نداده بود.

پشت خطی (4)

با توجه به نوسانات شب گذشته می توان انتظار داشت که دلار روز چهارشنبه را با افزایش قیمت آغاز کند. با این حال، در صورتی که اسکناس آمریکایی نتواند خود را بالای محدوده ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان تثبیت کند، سودگیری معامله گران آغاز خواهد شد و فشار خریدها  نیز کاهش خواهد یافت. برخی معامله گران باور داشتند که حداقل خبر وال استریت ژورنال موجب خواهد شد که انگیزه فروش در بازار پایین تر بیاید و انتظار اینکه قیمت دلار به زیر کف ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومانی برود، کاهش پیدا کند.

بیشتر بخوانید : پنج علامت بهبودنبض تولید

خبر وال استریت ژورنال از این جهت برای بازار مهم بود که می تواند زمینه ساز افزایش فشارها بر کشور و رفتن پرونده ایران به شورای امنیت شود. با این حال،‌ برخی معامله گران باور داشتند که پیش از آغاز دور جدید مذاکرات،‌ دو طرف در حال آخرین تهدیدها برای گرفتن امتیازات بیشتر هستند. این دسته از معامله گران هم چنان اعتقاد دارند که بازارساز در وقت مقتضی قادر است قیمت دلار را با سرعت در جهت کاهشی قرار دهد.

منبع: اقتصادنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی