پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

شنبه, ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - Aug 13 ,2022

شانس سهم‌های کوچک برای رشد

1400/11/13
شانس سهم‌های کوچک برای رشد

زمانی که بازار در وضعیت صعودی و نزولی، روند قابل توجهی نداشته باشد و در حالت خنثی به سر ببرد، سهام و صنایعی ارزنده هستند که P بر E کمتری داشته باشند.

به گزارش فراسرمایه، یاسر شریعت کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: افزایش اعتباری که به تازگی در بازار ابلاغ شده، به نفع سهامداران کلان و خرد خواهد بود زیرا این ابلاغیه عملکرد حوزه اعتباری کارگزاری‌ها را افزایش داده و می‌تواند منجر به افزایش قدرت خرید سهامداران حقیقی و حقوقی شود. البته می‌توان گفت اکثر فعالان بازار از جنس حقیقی بوده، بنابراین سهامداران خرد منفعت بیشتری از این ابلاغیه را کسب خواهند کرد.

بیشتر بخوانید : صفر تا صد محاسبه مبلغ سود تقسیمی سهام عدالت در سال ۹۹

وی در خصوص تمایل فروش در بورس اظهار کرد: با مثبت شدن روند شرکت‌های بزرگ در بازار سرمایه، P بر E پالایشگاه ها، فولادی‌ها و معدنی‌ها اقبال بیشتری برای رشد داشته و باعث مثبت شدن شاخص کل شده؛ اما سهم‌های کوچک اقبالی در این موضع نخواهند داشت. به همین دلیل شاخص هم وزن وضعیت بدی نسبت به شاخص کل داشته باشد.

کارشناس بازار سرمایه در پایان خاطرنشان کرد: زمانی که بازار در وضعیت صعودی و نزولی، روند قابل توجهی نداشته باشد و در حالت خنثی به سر ببرد، سهام و صنایعی ارزنده هستند که P بر E کمتری داشته باشند. با توجه به اینکه به پس از اتمام سال مجامع برگزار می‌شوند، بازار سرمایه به تدریج به سمت شرکت‌هایی می‌رود که تقسیم سود خوبی داشته باشند.

منبع: بورس‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو اقتصادی