پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

شنبه, ۱ مهر ۱۴۰۲ - Sep 23 ,2023
تحلیلگران کیتکو پیش‌بینی کردند؛

طلا؛ سپر جذاب برای ریسک‌ در روزهای آینده!

1400/11/24
طلا؛ سپر جذاب برای ریسک‌ در روزهای آینده!

افزایش نوسانات بازارهای جهانی از سویی و افزایش نرخ بهره فدرال رزرو از سوی دیگر تحلیلگران بازار طلا را تا حدود زیادی سردرگم کرده است.

به گزارش فراسرمایه، تحلیلگران وال‌استریت در مورد آینده طلا در کوتاه مدت سردرگم هستند. با این حال به نظر می‌رسد سرمایه گذاران خرد همچنان آینده طلا را صعودی می‌بینند. آنان با توجه به بحران اوکراین و روسیه پیش‌بینی می‌کنند که قیمت‌های این فلز گرانبها در روزهای آتی مرزهای جدید را ثبت خواهد کرد.اکنون قیمت ها نزدیک به بالاترین حد دو هفته ای باقی مانده است.

بیشتر بخوانید : طلا شانسی برای افزایش قیمت ندارد

نتایج آخرین نظرسنجی هفتگی کیتکو نیوز طلا نشان می دهد که برآوردها در وال استریت بسیار متفاوت است، اما پیش‌بینی‌ها در میان خرده فروش‌ها با وضوح بیشتری صعود را نشان می‌دهند. به صورت کلی در ایالات متحده به نظر می‌رسد مصرف کنندگان همچنان از خطر افزایش تورم و از دست دادن قدرت خرید خود در هراس هستند. روز جمعه، دانشگاه میشیگان اعلام کرد که نظرسنجی شاخص مصرف‌کننده به پایین‌ترین میزان خود در 10 سال اخیر یعنی به رقم 61.7 رسیده است. در همان زمان، گزارش اشاره کرد که مصرف کنندگان انتظار دارند تورم تا سال 2022 حدود 5 درصد باقی بماند.در این گزارش آمده است که تورم فزاینده بزرگترین عاملی است که این گمانه‌زنی‌ها را در میان مصرف‌کنندگان افزایش داده است.

photo_2022-02-12_12-37-43

بیشتر بخوانید : شرط طلا برای معکوس کردن روند نزولی قیمت

این هفته 15 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی طلای کیتکو نیوز شرکت کردند. از میان شرکت کنندگان، 6 نفر یا 40 درصد افزایش قیمت طلا را پیش بینی کرده‌اند. در مقابل، چهار تحلیلگر معادل 27 درصد روند نزولی را برای طلا ارزیابی کرده‌اند. 33 درصد نیز نوسانات طلا در این هفته را جزئی و ناچیز در نظر گفته‌اند. در همین حال، در نظرسنجی آنلاین خرده‌فروش های این سایت، 597 نفر شرکت‌کرده‌اند. از این تعداد، 373 نفر یا معادل 62 درصد هفته خوبی را برای طلا پیش‌بینی کرده‌اند، 21 درصد اما بر این باورند که طلا وارد روند نزولی خواهد شد، حدود 16 درصد هم تغییر چندانی برای ارزش طلا در این هفته متصور نیستند. طلا نه تنها یک پناهگاه سنتی برای سرمایه‌گذاران به‌شمار می‌رود، بلکه برخی از تحلیلگران خاطرنشان کردند که افزایش بازده اوراق قرضه و انتظارات نرخ بهره، نوسانات بازار را افزایش می دهد و طلا نیز می‌تواند سپر مناسبی برای ریسک باشد.

منبع: اقتصادنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی