پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

پنجشنبه, ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - Oct 5 ,2023

طلا به بالاترین قیمت تاریخی خود رسید

1399/04/11
طلا به بالاترین قیمت تاریخی خود رسید

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران از ثبت رکورد‌های جدید برای طلا و سکه در بازار امروز خبر داد و گفت: سکه امامی با حدود ۳۰۰تومان افزایش نسبت به روز گذشته از کانال ۹میلیون تومان هم عبور کرده است.

ابراهیم محمدولی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصاد آنلاین با اشاره به افزایش چشمگیر قیمت طلا و سکه درباره دلایل آن توضیح داد: امروز بازارهای موازی از جمله ارز و اونس افزایشی بوده‌اند و به همین ترتیب در بازار داخلی هم شاهد رشد قیمت سکه و طلا بودیم به طوریکه ارزش طلا نسبت به روز گذشته حدود 20هزار تومان و سکه امامی 300هزار تومان گران‌تر شده است.

او ادامه داد: به این ترتیب امروز در بازار طلا شاهد ثبت رکوردهای جدید و صعود طلا و سکه به بالاترین قیمت تاریخی بودیم اما برخلاف تغییر قیمت‌ها، تقاضا همچنان برای مصنوعات طلا به شدت پایین بوده و سکه مشتری محدودی دارد، بنابراین این عامل تاثیری در روند افزایشی بازار طلا نداشته است.

محمدولی تاکید کرد: این نوسان قیمت نه تنها سودی برای صنف ما ندارد بلکه به دلیل بی‌ثباتی مانع از تصمیم‌گیری مردم برای خرید طلا می‌شود، بنابراین از دولت خواستاریم تا نرخ ارز را کنترل کند تا آرامش به بازار طلا بازگردد.

به گفته محمدولی، بهای طلای 18عیار در بازار امروز گرمی 870هزار تومان، قیمت سکه امامی 9میلیون و 30هزار تومان، سکه طرح قدیم هشت میلیون و 600هزار تومان است.

همچنین قیمت نیم سکه به چهار میلیون 550، ربع سکه دو میلیون و 520 و نیم سکه به یک میلیون و 350هزار تومان رسیده است.

برگرفته از سایت اقتصاد آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی