پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

شنبه, ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - Aug 13 ,2022
تقویم این هفته بازارهای جهانی

طلا ۱۹۰۰ دلاری در راه است؟ | بازارها خیره به روسیه

1400/11/25
طلا ۱۹۰۰ دلاری در راه است؟ | بازارها خیره به روسیه

برخی تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند اگر درگیری‌ها میان روسیه و اوکراین شدت بگیرد طلا به قیمت ۱۹۰۰ دلار خواهد رسید.

به گزارش فراسرمایه، به نظر می‌رسد روسیه و اوکراین در هفته جاری محور اصلی تمرکز بازارها باشند. این تنش می‌تواند هر پیش‌بینی اقتصادی در بازارها را با چالش مواجه کند.

بیشتر بخوانید : طلا؛ سپر جذاب برای ریسک‌ در روزهای آینده!

هفته برای دلار

در اوایل هفته، اعلام نرخ تورم عمده فروشی و ارقام خرده فروشی در ماه ژانویه، از پارامترهایی است که می‌تواند مورد توجه ویژه تحلیل‌گران قرار بگیرد. پنجشنبه نیز، انتشار آمار ادعاهای هفتگی بیکاری و اعداد تولیدی Philly FED از آمار اصلی برای تحلیل بازار به شمار می‌آید.

هفته برای یورو

آمار تولید صنعتی منطقه یورو و گمانه‌زنی‌ها در باره آمار تولید ناخالص داخلی منطقه یورو، همراه با ارقام شاخص ZEW برای آلمان و منطقه یورو یکی از پارامترهای اصلی نوسانات بازار در این منطقه به شمار خواهد آمد. در هفته پیش، یورو با 0.86% کاهش به 1.1350 دلار رسید.

بیشتر بخوانید : کاهش قیمت طلا ادامه دارد؟ | واکنش طلا به رکورد تورمی آمریکا

هفته برای طلا

در حالی که بازارها نگران افزایش نرخ سود توسط فدرال رزرو پیش از نشست ماه مارس هستند،بازار طلا روندی صعودی پیدا کرده است. طلا به سبب افزایش تمایل سرمایه‌گذاران برای حضور در این بازار، در هفته پیش نزدیک به 2 درصد افزایش ارزش داشته است. البته شدت‌گیری تنش‌ها میان روسیه و اوکراین پارامتری است که می‌تواند هر لحظه همه پیش‌بینی‌ها را با چالش مواجه کند. برخی پیش‌بینی می‌کنند در صورت برخورد نظامی مسکو و کی‌یف قیمت اونس طلا دربازارهای جهانی می‌تواند از ۱۹۰۰ دلار گذر کند.

Untitled-3

منبع: اقتصاد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو اقتصادی