پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

پنجشنبه, ۷ مهر ۱۴۰۱ - Sep 29 ,2022

عقب ماندگی بورس از دیگر بازارهای مالی

1401/01/26
عقب ماندگی بورس از دیگر بازارهای مالی

بورس در هفته ای که گذشت با بازدهی منفی یک درصد از دیگر بازارهای مالی داخلی عقب ماند و دیگر بازارها بین 1 تا 2 درصد رشد کردند.

به گزارش فراسرمایه، در هفته چهارم فروردین امسال بازدهی شاخص ها متفاوت بود، به طوریکه شاخص کل (بورس) با بازدهی منفی 0.65 درصدی روبه رو بود اما شاخص کل هم وزن (در بورس) 1.48 درصد بازدهی مثبت و شاخص کل (فرابورس) با بازدهی مثبت 0.75 درصدی روبه رو شد. برای هفته سوم کاری بازدهی ها برخلاف دو هفته نخست کاری که مثبت بود، متفاوت ارزیابی میشود.

همچنین متوسط سرانه خرید حقیقی ها در هفته سپری شده 30 میلیون تومان و متوسط سرانه فروش حقیقی ها 29.5 میلیون تومان بود که نسبت به هفته گذشته نشان میدهد از توان خرید حقیقی ها کاسته شده و به توان فروش حقیقی ها افزوده شده است.

قیمت دلار در هفته جاری، 1 درصد رشد داشت. صرافی ملی روز پنجشنبه، ۱۸ فروردین، نرخ فروش دلار را ۲۵ هزار و ۲۷۹ تومان اعلام کرد.

بازدهی بازار طلا نیز در هفته منتهی به ۲۶ فروردین، با ۱٫۱۶ درصد رشد همراه بود. قیمت طلا در آخرین روز کاری هفته گذشته، پنجشنبه، ۱۸ فروردین، یک میلیون و ۲۸۸ هزار و ۳۷۳ تومان اعلام شد.

خریداران بازار سکه نیز در هفته منتهی به ۲۶ فروردین، رشد قیمت را تجربه کردند. در این بازه زمانی، بازدهی برای سکه طرح جدید، ۲٫۳۴ درصد بود. قیمت سکه در آخرین روز کاری هفته گذشته، ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اعلام شد، اما دیروز به ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید.

بیت کوین این هفته تحت تاثیر افزایش نرخ تورم در آمریکا روند نزولی به خود گرفت و سرمایه گذاران ایرانی این رمز در این هفته 4 درصد از ارزش سرمایه خود را از دست دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی