پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

جمعه, ۸ مهر ۱۴۰۱ - Sep 30 ,2022

عقب ماندگی بورس از رالی هفتگی

1401/03/06
عقب ماندگی بورس از رالی هفتگی

نخستین هفته خرداد ماه چندان به مذاق بورسی‌ها خوش نیامد و خروج پول‌های حقیقی در هفته جاری باعث افت حدود ۳۰ هزار واحدی شاخص کل و کاهش ۲ درصدی نماگر بورس شد.

به گزارش فراسرمایه، طی پنج روز کاری هفته، فقط روز چهارشنبه شاهد ورود پول اشخاص حقیقی بودیم و چهار روز دیگر خروج پول افراد حقیقی در بورس داشتیم. در مجموع طی این هفته دو هزار و ۲۳۷ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار با میانگین روزانه هزار و ۸۷۹ میلیارد تومان خارج شد.

کارشناسان عقیده دارند هفته‌ای که گذشت اخبار مختلف باعث شد سهامداران دست به معامله نزدند و به نوعی دست نگه‌دارند. اما هفته آینده روند معاملات مثبت خواهد بود.

دلار بازار آزاد که همچنان در کانال ۲۹ هزار دلار در نوسان است، این هفته با رسیدن به ۲۹ هزار و ۶۴۰ تومان رشد یک درصدی پیدا کرد.

طلا و سکه نیز این هفته روند رو به رشدی را تجربه کردند. سکه که ابتدای هفته در سطح ۱۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بود تا پایان هفته به نیمه کانال ۱۴ میلیون تومان رسید و بیشترین بازدهی هفتگی را بدست آورد.

طلا نیز ابتدای هفته را در نیمه کانال ۱میلیون و ۳۰۰ هزار تومان آغاز کرد و در پایان هفته به یک میلیون و ۳۹۰ هزار تومان نزدیک شد و دومین بازار پربازده هفتگی نام گرفت.

بیت کوین نیز که این هفته با مقاومت ۳۰ هزار دلار در نبرد بود، پایان هفته با خبر افزایش نیم درصدی نرخ بهره بانکی توسط فدرال رزرو آمریکا، سرمایه ها از بازارهای پرریسک از جمله رمزارزها خارج شدند. به نظر می رسد سرمایه گذاران همچنان منتظر افزایش بیشتر نرخ بهره هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی