صندوق‌های ارز دیجیتال اختصاصی شاهد افزایش سرمایه جدید و رکورد دارایی‌های اصلی خود بوده‌اند.

به گزارش فراسرمایه، میزان سرمایه ای که امسال به ارزهای دیجیتال سرازیر شده است، حیرت انگیز بود. این موضوع در نمودار زیر به خوبی منعکس شده است.

سرمایه‌ای که به ارزهای دیجیتال وارد شد

سرمایه‌ای که به ارزهای دیجیتال وارد شد

برخی از صندوق‌ها احتمالاً در میان شرکت‌های سرمایه‌گذاری بهترین عملکرد در تمام دوران داشته و به راحتی می‌توان فهمید که چرا این گروه در جمع‌آوری پول نقد مشکلی نداشته‌اند.

درک اندازه بازار صندوق‌های دیجیتال خصوصی در حال حاضر دشوار است. در سال ۲۰۱۵، ۲۵ میلیون دلار برای DCG جمع‌آوری شد، که یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌ها در یک شرکت سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال در آن زمان محسوب می‌شد. امروزه، شرکت‌هایی مانند Polychain، Paradigm، a16z، Multicoin، 3AC و دیگران، هر کدام میلیاردها دلار (در برخی موارد، بیش از ۱۰ میلیارد دلار) یا بیشتر را مدیریت می‌کنند. صندوق‌های تامین سرمایه قصد دارند ۷ درصد از دارایی‌های خود را در عرض ۵ سال در ارزهای دیجیتال مستقر کنند، و صندوق‌های بازنشستگی نیز شروع به خرید مستقیم در بازار رمزارزها کرده‌اند.

با توجه به شاخص داو متریکز Dove Metrics، ما شاهد ۸ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خصوصی در ۴۲۳ معامله در سه ماهه سوم ۲۰۲۱ بودیم، تقریباً نیمی از ۱۷.۸ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری شده از ابتدای سال در واقع بیش از مجموع شش سال گذشته بود. تقریباً ۹۰ درصد از بزرگترین معاملات تاریخ ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ اتفاق افتاده است و این به استثنای فهرست مستقیم Coinbase است. حدود ۷۵ درصد از بودجه در زیرساخت‌ها و خدمات متمرکز مستقر شده و این قبل از اعلامیه‌های FTX و DCG و اعلام بودجه قریب‌الوقوع بایننس بود.

ممکن است این چرخه نسبت به چرخه‌های قبلی بی‌صداتر و متفاوت‌تر باشد، سوال اینجاست که آیا وضعیت صعودی باقی خواهد ماند؟

در اینجا باید به دنبال سیگنال های برتر بود. بهتر است در ابتدا از مهمترین رمزارز، یعنی بیت کوین شروع کنیم. بیت کوین پادشاه رمزارزها و بی‌رقیب است. به‌عنوان یک دارایی پولی بدون درآمد، دارایی‌ای است که در مقابل ارزش‌گذاری قیمت‌گذاری می‌شود، به این معنی که تقریباً همیشه بر اساس یک مبنای نسبی با طلا، ارزیابی می‌شود.

 

آیا رمزارزهایی که توسط شرکت‌ها تولید و حمایت می‌شوند مانند BNB، عملکرد بهتری خواهند داشت؟

رشد ارزش بازار Coinbase به 70 میلیارد دلار رسید که عدد چشمگیری است. از نظر بیت کوین، شرکت سرمایه‌گذاری Digital Currency Group یک ماشین سوزاننده سرمایه رمزنگاری واقعی است که از سال 2015 تا کنون 80 درصد کاهش قیمت داشته است. اگر شرکت‌ها را با توکن‌های لایه 1 مانند ETH مقایسه کنید، فاصله اعداد بیشتر می‌شوند.

از سوی دیگر، توکن‌های BNB بایننس در طی چهار سال به اوج تاریخی رسیدند، تا حد زیادی به این دلیل که BNB کاربران جدید را تشویق کرد تا در ازای ادعای پروکسی، 20 درصد از قدرت درآمد بایننس، در پلتفرم صرافی ثبت‌نام کنند. ارزش بازار BNB 90 میلیارد دلار است، در حالی که ارزش شرکت بزرگتر 3-4 برابر است.

بهترین بخش در مورد سهام عمومی جدید (COIN و BITO) بازاریابی رایگان و بینشی است که بومیان کریپتو از پرونده های خود دریافت می کنند. با کوین‌بیس، می‌توانید خطوط غیر تجاری آن‌ها را ردیابی کنید تا متوجه شوید که سرویس‌های میزبانی شده در چه زمینه‌هایی در حال ارتقا هستند. با BITO و ETFهای آتی، ما وثیقه روابط عمومی سطح بالایی را دریافت می کنیم که با آن می توانیم بی وقفه به صورت رئیس SEC، گری جنسلر سیلی بزنیم و او را به عنوان یک کلاهبردار افشا کنیم. بنابراین داشتن استون‌های عمومی، علاوه بر توکن، مزایایی نیز دارد.

چگونه کوین انتخاب کنیم

تجارت کریپتو تمایل دارد اجتماعی باشد. فقط نگاه کنید که تاجران خرده‌فروش با چه سرعتی وارد پروژه‌های جدیدی می‌شوند که توسط برخی از موفق‌ترین سرمایه‌گذاران صنعت حمایت می‌شوند. سرمایه نیز به شدت سیال است – میلیاردها دلار در سال جاری با دنبال کردن معاملات “توپ پول داغ” به دست آمده است، یعنی تعقیب حرکتی که از بخشی به بخش دیگر، دارایی به دارایی، و الگوی رفتاری به الگوی دیگر تغییر می کند.

نقش سرمایه گذاری در کریپتو در حال تغییر است و به سازندگان و دنبال کنندگان سریع پاداش می دهد. از آنجایی که بازارها ناکارآمد و انعکاسی هستند، فشار بر برندگان و تخلیه بازندگان منطقی است. همانطور که SOL افزایش یافت، سرمایه‌گذاری بیشتری به اکوسیستم آن سرازیر شد، مقایسه‌های بیشتری با اتریوم انجام شد، برنامه‌های جدید سر و صدای بیشتری را به خود جلب کردد و چرخه جلب توجه ادامه یافت. این چیزی است که تاجران برتر به آن دامن می‌زنند، حتی اگر شکاکان فکر کنند این الگوها شبیه پونزی‌ها هستند.

ریتم هایی در بازار کریپتو نیز وجود دارد. اگر BTC پیشتاز باشد، احتمالاً فصل آلتکوین نزدیک است. از آنجا که مردم اکنون بر این باورند که این موضوع درست است (و از آنجا که تنوع بخشیدن به پرتفوی منطقی است)، چرخش حتی این روزها سریعتر و قابل اعتمادتر اتفاق می‌افتد. به معنای واقعی کلمه راهی برای راهنمای فصل وجود دارد.

در این زمان می‌توان به ۲۰ صندوق برتر نگاهی انداخت و آنچه را که در اختیار دارند مقایسه کرد و به این ترتیب پورتفوی خود را تشکیل دهیم.

۲۰ صندوق برتر ارزدیجیتال

۲۰ صندوق برتر ارزدیجیتال

منبع: بورسان