پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

یکشنبه, ۳ مهر ۱۴۰۱ - Sep 25 ,2022

فقر تحلیل نقطه ضعف “بورس”

1399/06/03
فقر تحلیل نقطه ضعف “بورس”

کارشناس بازار سرمایه گفت: رفتار در بازار هم جهت است در وضعیت مثبت، تمام نماد‌ها صف خرید و در زمان ریزش تمام نماد‌ها صف فروش می‌شود بدون اینکه ارزیابی صورت بگیرد و این فقر تحلیل در بازار را می‌رساند.


به گزارش فراسرمایه، همایون دارابی درباره وضعیت بورس علی رغم خروج خبر‌های مثبت از جلسه شورای عالی بورس اظهار کرد: فشار فروشی که در بازار وجود دارد رو به کاهش بوده و حرکت خرید از سوی حقوقی‌ها در بازار شروع شده اما؛ برخی از فعالان حقیقی که در سود قرار دارند، تمایل به شناسایی سود دارند و از سویی مقداری هیجان زدگی نیز در بازار به چشم می‌خورد.

کارشناس بازار سرمایه افزود: رفتار در بازار هم جهت است در وضعیت مثبت، تمام نماد‌ها صف خرید و در زمان ریزش تمام نماد‌ها صف فروش می‌شود بدون اینکه ارزیابی صورت بگیرد و این فقر تحلیل در بازار را می‌رساند.

بیشتر بخوانید : تنفس در (بورس) اجتناب ناپذیر بود

وی با بیان اینکه تصمیمات خوبی در شورای عالی بورس برای حمایت از بازار گرفته شده است، گفت: تاثیرگذاری این تصمیمات نیازمند زمان است و نمی‌توان انتظار داشت که در یک بازه یک روزه اثرگذار باشد و بر حجم‌های فروش غلبه کند.

دارابی بیان کرد: باید امیدوار بود جو هیجانی بازار به زودی پایان یابد، بازار متعلق به همه است زمانی که سهامداران در صف فروش قرار می‌گیرند نمی‌توان انتظار داشت که یک گروه حمایت کنند و مابقی فروش انجام دهند باید همه کمک کنند در بازار تعادل ایجاد شود، در حال حاضر از نظر حقوقی‌های بزرگ، قیمت‌ها اصلاح خوبی انجام داده است و می‌تواند برای شروع خرید حقوقی‌ها نقطه خوبی باشد که ابتدای بازار هم شاهد آن بودیم.

کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: امروز زهر اکثر فروش‌ها گرفته شده و در ساعت ابتدایی، بازار خرید مناسب بود البته بازار به کمی زمان نیاز دارند تا تا تاثیر تصمیمات خوبی که گرفته شده نمایان شود.

وی تصریح کرد: بازار روند عادی خود را طی می‌کند و در حالی که چند ماه شاهد بازار مثبتی بودیم، منفی شدن بازار طبیعی است و نباید هیجان زده شد.

بیشتر بخوانید :مصوبه‌هایی که دردی از بازار دوا نمی‌کند

دارابی درباره ابلاغ افزایش اعتبار کارگزاری‌ها تا سقف ۵۰ درصد، گفت: این از تصمیمات مناسبی بود که گرفته شده که البته نیازمند زمان است و شاهد بودیم که صف فروش بسیاری از سهم‌ها جمع آوری شد.

کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه امیدواریم حقیقی‌ها و حقوقی‌ها هیجانی عمل نکنند، افزود: قیمت‌ها همیشه در بازار با فراز و فرود و اصلاح همراه بوده و کارنامه بازار طی سال‌های گذشته مشخص است و نباید این چند روز را مبنا قرار داد، ماهیت بازار هم بازار بلند مدت توام با تفکر و صبوری است.

وی تاکید کرد: به بازار بسیار خوشبین هستم و امیدوارم تا پایان هفته بازار به سمت مثبت حرکت کند.

منبع: بورس‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی