پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - Oct 4 ,2022
تحلیل بازارها در هفته پایانی دی 1400

قیمت دلار بعد از توافق وین | بازار مسکن تکان خورد؟

1400/10/30
قیمت دلار بعد از توافق وین | بازار مسکن تکان خورد؟

توافق احتمالی وین، قیمت دلار را می تواند در یک سیکل نزولی وارد کانال های پایین تر کند.

به گزارش فراسرمایه، حساسیت در بازارها نسبت به نتیجه مذاکرات وین به قدری بالا رفته که وزنه انتظاری معامله گران بیشتر شده است. برآوردها حکایت از تاثیرپذیری معنادار قیمت دلار از توافق احتمالی وین خواهد داشت.

بازار ارز و سکه | دلار منتظر نتیجه مذاکرات

در بازار ارز و سکه قیمت ها توانست حرکت روبه پایین خود را در سمت تقاضا جبران کند و همین مسئله باعث شد که قیمت دلار به سقف کانال 27 هزار تومان برسد و حتی در برخی از ساعات کانال 28 هزار تومان هم را به خود دید. سکه در همان کانال 12 میلیون تومان دنبال می شود. برخی این روند روبه رشد را بیشتر تکنیکالی می دانند و اصلاح قیمت ها را برآورد می کنند. رسیدن به توافق در وین می تواند قیمت دلار را به نیمه های کانال 25 هزار تومان هم سوق دهد. البته در صورت عدم توافق هم، قیمت دلار می تواند در بالای کانال 30 هزار تومان تثبیت شود.

بیشتر بخوانید : بازار خوردو خالی از خریدار | مسکن ارزان می شود یا گران؟

بازار سهام | بازدهی منفی شاخص کل بورس

در بازار سهام شاخص بورس پس از یک هفته با بازدهی منفی روبه رو شد. شاخص کل بورس بازدهی منفی بالای 4 درصد و شاخص کل هم وزن نیز با بازدهی منفی 5 درصد روبه رو شد. البته برآیند شاخص های عملکردی بازار سهام نشان می دهد که بازار در دو روز پایانی هفته جاری توانست سیگنال های مثبتی دریافت کند و جهت حرکت نزولی شاخص را تغییر دهد اما شاخص فعلا در کانال 1.2 میلیون واحد دنبال می شود و شرایط چندان به مذاق خریداران نیست.

بازار خودرو | قیمت خودرو خلاف جریان دلار

در بازار خودرو، قیمت خودرو برخلاف دلار حرکت و شاهد افت قیمت برخی از محصولات خودرویی بود. هر چند محصولات پرتیراژ ایران خودرو و سایپا با نوسان محدودی، تغییر آنچنانی نداشتند. با تمام این اوصاف انتظارات برای پیگیری مذاکرات وین میتواند یکی از اهرم های مهم در بازار خودرو باشد که معامله گران را در شرایط و موقعیت انتظاری قرار داده است.

بازار مسکن | قیمت مسکن در بازار ملک پایتخت

قیمت مسکن در این روزها در روزهای پایانی دی ماه با کاهش نسبت به ماه های قبل دنبال می شود. هر چند که برخی گزارش ها نشان می دهد که روند قیمت ها نسبت به چند ماه با تکانه های روبه جلو در حرکت بوده است. البته حجم معاملات با کاهش معناداری روبه رو بوده است.

بیشتر بخوانید : جاماندگان سهام عدالت، در انتظار سهام؛ چند میلیون جامانده سهامدار می‌شوند؟

بازار ارز دیجیتال | بیت کوین بازگشت

قیمت بیت کوین (BTC) بالای ۴۰هزار دلار قرار دارد اما روند نزولی را پیش گرفته است. ارزش این ارز دیجیتال در هفته گذشته حدود 4 درصد کاهش یافته است. در روز چهارشنبه، بیت کوین حدود قیمت 41 هزار و 822 دلار بود. با این حال، به نظر می رسد روند صعودی به ناحیه مقاومت 43 هزار تا 45 هزار دلار محدود شود. مرز 48 هزار دلار می تواند مانع دیگری برای خریداران باشد.

منبع: اقتصادنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی