پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

شنبه, ۱ مهر ۱۴۰۲ - Sep 23 ,2023
بازدهی بازارها در دومین هفته شهریور ماه چگونه بود؟!

منفی‌ها نصیب سرمایه‌گذاران شد!

1400/06/12
منفی‌ها نصیب سرمایه‌گذاران شد!

دومین هفته شهریور ماه در حالی به کار خود پایان داد که بازارهای مالی بازدهی هفتگی منفی را به ثبت رساندند.

به گزارش فراسرمایه، بازار بورس پس از هفته ها روند صعودی، این هفته از صعود باز ماند. سه روز در این هفته افزایش حجم عرضه ها باعث شد تا شاخصی که می رفت برای فتح کانال ۱.۶ میلیونی، به کانال ۱.۴ میلیون عقب‌گرد کرد.
هر چند شاخص تا پایان هفته به کانال ۱.۵ بازگشت اما با این حال باز هم بازدهی هفتگی منفی را به ثبت رساند.
حجم سنگین عرضه در هفته جاری سبب شد تا ترس از اصلاحی دوباره به دل سهامداران بیفتد و حجم ورودی پول به صندوق های درآمد ثابت افزایش یابد.


یکی از دلایلی که باعث افت بورس شد، تزریق ارز در بازار و روند کاهشی قیمت دلار بود که دلار را از کانال ۲۸ هزار تومان در ابتدای هفته به کانال ۲۷ هزار تومان در انتهای هفته کشاند.


در بازار سکه نیز، سکه نتوانست حمایت ۱۲.۳ میلیونی را حفظ کند و با روند منفی در انتهای هفته به زیر کانال ۱۲ میلیون تومان بازگشت.


طلا نیز که تا ۱.۲ میلیون تومان صعود کرده بود، تحت تاثیر کاهش قیمت دلار و اونس جهانی کاهش قیمت یافت و بازدهی منفی ۳ درصد پیدا کرد.


بازار بیت کوین هم این هفته نوسانی بین کانال های ۴۷ تا ۴۹ هزار دلار پیدا کرد. هر چند انتهای هفته بیت کوین بار دیگر به کانال ۵۰ هزار دلار بازگشت اما کاهش قیمت دلار در ایران، سرمایه‌گذاران ایرانی این رمز ارزها بی نصیب از بازدهی گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی