پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۹ خرداد ۱۴۰۲ - May 30 ,2023
  • فراسرمایه
  • تحلیل
  • نتایج ثبت نام مسکن حمایتی اعلام شد؛ مهلت پرداخت قسط اول چه زمانی است؟
معاون وزیر راه و شهرسازی

نتایج ثبت نام مسکن حمایتی اعلام شد؛ مهلت پرداخت قسط اول چه زمانی است؟

1400/11/18
نتایج ثبت نام مسکن حمایتی اعلام شد؛ مهلت پرداخت قسط اول چه زمانی است؟

نتایج ثبت نام مسکن حمایتی مشخص شد. وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد که این نتایج به تدریج به متقاضیان پیامک می شود

به گزارش فراسرمایه، نتایج ثبت نام برای مسکن حمایتی مشخص شد و این نتایج به تدریج و از طریق پیامک به متقاضیان اعلام می شود. پیگیری ها از وزارت راه و شهرسازی حاکی از آن است که فرآیند پالایش اطلاعات ثبت نام کنندگان مسکن حمایتی آغاز شده و افرادی که درخواست آنها مورد تایید باشد، به تدریج پیامک تایید نهایی دریافت خواهند کرد.

بیشتر بخوانید : چگونه با ۵۶ میلیون، وام ۴۸۰ میلیون تومانی بگیریم؟

محمود محمودزاده، معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: تمام متقاضیانی که ثبت نام کرده اند سه شرط از چهار شرط قانونی آنها توسط ستاد وزارت خانه بررسی و به استان یا شهر جدید ارسال می شود تا شرط آخر و وضعیت سکونت آنها در شهر مورد تقاضا نیز بررسی شود. بنابراین تاکنون اطلاعات ثبت نامی بخشی از متقاضیان پالایش شده و نتیجه به آنها اعلام شده است و بخشی دیگر همچنان اطلاعات شان در دست بررسی است.

او همچنین گفت: برای عده ای از متقاضیان مسکن حمایتی پیامک تکمیل پرونده ارسال شده است. این افراد معمولا کسانی هستند که به صورت گروهی و از طرف سازمان ها یا ارگان ها ثبت شده اند و پرونده آنها زودتر مورد بررسی قرار گرفته است. معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی همچنین تاکید کرد: برای متقاضیانی که پیامک تایید نهایی دریافت کرده اند، در بانک مسکن حسابی افتتاح می شود و این افراد پس از دریافت پیامک تایید نهایی ۱۵ روز فرصت دارند تا پیش پرداخت مسکن حمایتی را واریز کنند و البته در شرایط خاص این مهلت تا ۳۰ روز قابل افزایش است.

گفتنی است میزان پیش پرداخت مسکن حمایتی بنا به توضیح پیشین معاون وزیر راه و شهرسازی ۲۰ میلیون تومان برای دهک های اول تا سوم و ۴۰ میلیون تومان برای دهک های بعدی درآمدی است. او همچنین درباره میزان اقساط وام مسکن حمایتی هم توضیح داده است که مبلغ اقساط ماهیانه طرح نهضت ملی مسکن برای اقشار کم‌درآمد در مناطق مختلف کشور را بین یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تا ۳ میلیون و۲۰۰ هزار تومان در نظر گرفته و مبلغ اقساط برای گروههای متوسط را بین ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تا ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برآورد کرده است.

بیشتر بخوانید : افق ۱۴۰۱ بازار مسکن

درباره قیمت ساخت مسکن حمایتی اعلام شده است که قیمت هر متر مربع واحدهای نهضت ملی مسکن تقریبا ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است و متراژ این واحدها بین ۷۰ تا ۹۰ متر و بیشتر است. البته احتمالاتی هم برای ساخت واحدهای کوچکتر با متراژ ۶۰ متر هم مطرح شده است. همچنین باید اشاره کرد که ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن از ۲۰ مهر ماه آغاز شده است و این فرآیند تا ۲۰ بهمن امسال ادامه دارد. البته محمدرضا رضایی کوچی، رییس کمیسیون عمران مجلس گفته است که در اسفند ماه فرصت دیگری برای ثبت نام افراد ایجاد می شود تا جاماندگان طرح نهضت ملی مسکن نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

منبع: اقتصاد آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی