پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - May 18 ,2022

پیروزی سکه در رقابت بازارها در سومین هفته اردیبهشت ماه

1401/02/23
پیروزی سکه در رقابت بازارها در سومین هفته اردیبهشت ماه

بازارهای مالی در سومین هفته اردیبهشت ماه همگی شاهد رشد بودند که در این میان سکه با بازدهی ۱۲ درصد بیشترین بازدهی و بورس با رشد ۲ درصدی کمترین بازدهی هفتگی را از آن خود کردند.

به گزارش فراسرمایه، بازدهی بازارها در هفته سوم اردیبهشت، نشان می‌دهد که هر چهار بازار مالی داخلی، با رشد همراه بودند.

در هفته جاری اتفاق مهم حذف ارز ترجیحی و واریز یارانه آن به مبلغ ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومان به حساب سرپرستان خانوار و افزایش قیمت اقلام اساسی از جمله مرغ، تخم مرغ، روغن، آرد، ماکارونی و … صورت گرفت.

اتفاقی که در وهله نخست التهابی شدید در کشور به وجود آورد و التهاب ناشی از آن همچنان در کشور وجود دارد.

این مهم باعث شد تا نرخ ارز در مسیر صعودی قرار گیرد. از طرف دیگر با احتمال قوی به نتیجه نرسیدن برجام، دلار موانع افزایش قیمت را کنار گذاشت و به کانال ۳۰ هزار تومان وارد شد و بازدهی ۸ درصدی در هفته جاری بدست آورد.

طلا و سکه نیز به واسطه افزایش قیمت دلار در مسیر صعودی شدیدی قرار گرفتند. سکه با ورود به کانال ۱۴ میلیون تومان بیشترین بازدهی هفتگی را بدست آورد و طلا نیز تا پایان هفته به کانال ۱.۴ میلیون تومانی نزدیک شد.

بورس این هفته نیز مسیر صعودی خود را طی کرد و با افزایش قیمت دلار و افزایش انتظارات تورمی در جامعه توانست نیمه کانال ۱.۵ میلیون واحدی را پشت سر بگذارد و بازدهی مثبت ۲ درصدی را کسب کند.

بازار کریپتو اما این هفته شاهد ریزش های شدیدی بود. بیت کوین که تاکنون در سطح ۳۰ هزار دلار حمایت شدیدی می شد، با افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا و سرازیرشدن سرمایه به خرید اوراق بانکی به زیر سطح ۳۰ هزار دلار سقوط کرد و تا ۲۶ هزار دلار نیز رسید.

سرمایه گذاران ایرانی بیت کوین این هفته ۱۶ درصد از سرمایه خود را از دست دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو اقتصادی