پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

یکشنبه, ۳ مهر ۱۴۰۱ - Sep 25 ,2022

پیش‌بینی بازارهای موازی در ۱۴۰۱

1401/03/03
پیش‌بینی بازارهای موازی در ۱۴۰۱

بسیاری از افرادی که به سرمایه‌گذاری علاقه‌‌‌مند هستند، سرمایه‌‌‌ خود را در بازارهای موازی به کار می‌‌‌گیرند و به این ترتیب، در دوران رکود یا در نوسانات مختلف، نه‌تنها مثل اغلب مردم دچار زیان نمی‌‌‌شوند، بلکه از این نوسانات سود هم می‌‌‌برند.

به گزارش فراسرمایه، بررسی تحولات بازار مسکن، طلا، خودرو، بورس و به‌تازگی ارز دیجیتال نشان می‌دهد که این بازارها همواره در اقتصاد ایران موج‌‌‌ساز بوده‌‌‌اند و در واقع، نوسان در هر یک از این بازارها به سایر بخش‌‌‌های اقتصاد هم سرایت می‌کند.
افزایش نقدینگی و به دنبال آن، تورم ایجادشده در جامعه، بازارهای موازی را یکی پس از دیگری تحت‌تاثیر قرار می‌دهد و سرمایه‌گذاران حرفه‌‌‌ای معمولا در بین این بازارها جابه‌جا می‌شوند و سودهای خوبی کسب می‌کنند.
به طور کلی، تجربه‌‌‌های میدانی نشان می‌‌‌‎دهد که تاثیر تورم بر بازارهای مالی ایران معمولا ترتیب خاصی دارد، به طوری‌‌‌که در ابتدا اثر خود را در بازار ارز و بلافاصله در بازار طلا نشان می‌دهد، بعد از آن نیز بازار خودروی خارجی و سپس مسکن و در ادامه بازار خودروهای داخلی و بازار سرمایه را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.
بنابراین افراد در بازارهای موازی می‌‌‌توانند از این فرصت برای سودآوری و کسب بازدهی خود استفاده کنند.
برخی تحلیلگران معتقدند، بازارهای مالی در سال ۱۴۰۰، کمتر از تورم بازدهی داشتند و بهترین بازار برای سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰۱ را در میان بازارهای موازی که می‌‌‌تواند بازدهی جذابی داشته باشد، در ابتدا بورس و بعد از آن، مسکن دانسته‌‌‌اند.
منبع: دنیای اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی