پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - Oct 4 ,2022

چرایی حمایت از سهم‌های بزرگ در بازار

1399/06/25
چرایی حمایت از سهم‌های بزرگ در بازار

محسن عباسلو مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن درباره اینکه چرا فقط از سهم‌های بزرگ در حال حمایت شدن هستند، اظهار کرد: این موضوع به دلیل جو روانی حاکم بر بازار است.


به گزارش فراسرمایه، مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن افزود: به دلیل جو روانی بازار سهم‌های کوچک منفی هستند و کسی سمت این سهم‌ها نمی‌رود، حمایت از سهم‌های بزرگ برای اصلاح جو روانی در حال انجام است و زمانی که این جو از بین برود سهم‌های کوچک نیز مثبت می‌شوند.

وی گفت: شرکتی که P/E آن ۱۰۰ است و سهامدار عمده سهم را در P/E ۱۰ فروخته توجیهی برای خرید ندارد.

عباسلو تاکید کرد: اگر روند بازار شکل بگیرد و اعتماد برگردد سهم‌های کوچک نیز برخواهند گشت و مثبت خواهند شد.

بیشتر بخوانید : چرا بورس دیروز مثبت شد؟

مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن بیان کرد: یکی از پارامتر‌هایی که موجب ایجاد جو منفی بازار شد، فروش شرکت‌های سرمایه‌گذاری که پایان سال مالی آن‌ها ۳۱شهریورماه بوده و تسویه اعتباری کارگزاری‌هایی که پایان شهریور رقم می‌خورد، بودند که پس از این تاریخ دیگر صندوق‌های سرمایه‌گذاری فروشنده نخواهند بود و جو بازار در مهرماه بر خواهد گذاشت.

وی درباره مصوبه شورای عالی بورس مبنی بر ورود بانک‌ها به بورس گفت: طی این مدت تصمیمات زیادی گرفته شده است تا جو روانی بازار را برگردانند این مصوبه نیز در همین راستا است.

بیشتر بخوانید : بازار بورس حباب ندارد

عباسلو تاکید کرد: بانک‌ها معمولا زیاد وارد این بازار نمی‌شوند هر چند در حال حاضر شرکت‌های سرمایه گذاری بانک‌ها هستند، اما این مصوبه جو مثبتی بر بازار دارد.

مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن افزود: مهم‌ترین مشکل امروز بازار جو روانی است و اینکه امیدی به آینده بازار ندارند.

وی درباره تبعات خروج نقدینگی از بورس گفت: افزایش قیمت سکه، ارز و مسکن حاصل خروج نقدینگی است که وارد بازار‌های موازی شده است.

منبع: بورس‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی