پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۷ تیر ۱۴۰۱ - Jun 28 ,2022

کانال نامطمئن قیمت دلار

1401/02/26
کانال نامطمئن قیمت دلار

شاخص ارزی چهار روزی است که در کانال جدیدی معامله می‌شود. به عقیده کارشناسان ارزی و با مشاهده رفتار دلار فعالیت قیمت دلار را نمی‌توان مطمئن دانست.

به گزارش فراسرمایه، دیروز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه قیمت دلار در بازار ارز تهران شاهد تحرکاتی بود.

در نیمه قبل از ظهر بازار روز گذشته نرخ دلار با نوسان به ثبت رسید، اما در ساعات بعد‌از‌ظهر این روز نرخ دلار مجددا شاهد افزایش قیمت بود.

برخی افراد با اشاره به مواردی چون نوسانات زیاد نرخ این ارز در کانال مذکور، تاثیر انتظارات تورمی در افزایش نرخ این ارز و همچنین فضای آشفته معاملات ارزی در روز‌های گذشته معتقدند که در صورت انتشار اخبار سیاسی مثبت و جریان‌ساز یا بازگشت آرامش به فضای معاملات ارزی احتمال خروج نرخ این ارز به کانال قبل بازگردد وجود دارد.

در سوی دیگر اما برخی دیگر از کارشناسان ارزی افزایش قیمت دلار آزاد را توجیه‌پذیر می‌دانند. این افراد بر این باورند که افزایش شاخص جهانی دلار که در راستای افزایش نرخ بهره آمریکا صورت گرفته در کنار تغییر سیاست‌های حمایتی دولت و افزایش قیمت کالا‌های اساسی همچون آرد و لبنیات، می‌توانند حضور نرخ دلار در کانال بالاتر را توضیح دهند.

در پی افزایش قیمت دلار و ثبات ارزش جهانی طلا در روز تعطیل بازار‌های بین‌المللی قیمت سکه نیز در بازار تهران افزایش یافت. هر قطعه سکه امامی در بازار روز گذشته با حدود ۳۶۰ هزار تومان افزایش قیمت به رقم ۱۴ میلیون و ۴۶۰ تومان رسید. این در حالی است که نرخ حباب سکه امامی با رسیدن به رقم حدودی یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی در نزدیکی سقف تاریخی خود قرار دارد.

منبع: دنیای اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو اقتصادی