پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۵ مهر ۱۴۰۱ - Sep 27 ,2022

کف نرخ ارز برای بورس، کجاست

1400/12/17
کف نرخ ارز برای بورس، کجاست
به گزارش فراسرمایه، صادق قاسمی مدیرعامل کارگزاری آرمون بورس، در خصوص وضعیت تامین مالی دولت در سال آینده بیان کرد: با توجه به بودجه سال ۱۴۰۱ می‌توان گفت تامین مالی دولت از طریق بازار سرمایه در سال بعد ادامه پیدا کرده که البته به نظر می‌رسد مقدار آن کمتر خواهد بود. در واقع در سال ۹۹ بلندپروازی‌هایی بین سهامداران رخ داد که نتیجه آن گسترش بی اعتمادی در بازار شد.
وی ادامه داد: قاعدتا تامین مالی از طریق بازار سرمایه در سال آینده اتفاق می‌افتد؛ اما عدد‌های آن معقول‌تر و موجه‌تر دیده شده که با عملی کردن آن، می‌توان به بازگشت اعتماد سرمایه‌گذاران به بورس امیدوار شد. البته اگر تامین مالی دولت به‌گونه‌ای باشد که شرایط و پتانسیل بازار را در نظر نگیرد، قطعا تامین مالی خوبی انجام نمی‌گیرد، همانند چیزی که در سال گذشته اتفاق افتاد.

قاسمی تصریح کرد: در حال حاضر بزرگترین ابهام موجود در بازار بحث برجام بوده، چرا که این موضوع می‌تواند از پارامتر‌های مهم تأثیرگذار در متغیر‌های کلان اقتصادی باشد. در واقع اگر نتیجه وضعیت سیاسی و مذاکرات مشخص شود، در این صورت قطعا می‌توان گفت منجر به اتفاقات مثبتی در بازار سرمایه خواهد شد.

مدیرعامل کارگزاری آرمون بورس در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر با توجه به وضعیت نقدینگی که در کشور بوجود آمده، قیمت منطقی دلار نباید کمتر از ۲۳ الی ۲۶ هزار تومان باشد. البته با توجه به P/E بسیاری از شرکت‌های بنیادی که در حدود ۳ الی ۴ هستند، می‌توان گفت بازار سرمایه در حالت ارزنده قرار گرفته است.

منبع: بورس نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی