پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - Aug 9 ,2022

سد نقدینگی مقابل بورس باید بشکند

1400/12/18
سد نقدینگی مقابل بورس باید بشکند

‌می‌توان گفت شرایط خوبی برای سرمایه‌گذاری مهیا شده و رشد کامودیتی‌ها در بازار‌های جهانی با توجه به تورم سایر کشور‌ها ادامه دار خواهد بود‌.

به گزارش فراسرمایه، محمد گودرزی مدیرعامل کارگزاری بانک شهر در خصوص استفاده مالی دولت از بازار سرمایه بیان کرد: با توجه به بودجه سال ۱۴۰۱ و کسری بودجه احتمالی به نظر می رسد تأمین مالی دولت از بازار در سال آینده کماکان به عنوان منابع تأمین مالی استفاده کند. همچنین می توان گفت بحث اخذ مالیات از سپرده شرکت‌های حقوقی و سود سپرده بانکی آنها سیاستی در استفاده از اوراق دولتی برای تأمین مالی است.

بیشتر بخوانید : استراحت بورس پس‌ از سه روز | تنفس بورس در مسیر صعود

وی در اشاره به وضعیت بازار سرمایه مطرح کرد: در حال حاضر می توان گفت شرایط بورس ایران ارتباط خاصی با بازارهای جهانی نداشته و وضعیت فعلی بیشتر به دلیل کمبود نقدینگی بوجود آمده است. از طرفی بازار سرمایه شرایط مناسبی برای سرمایه گذاری داشته و سهم های ارزنده خوبی به خصوص در میان مدت و بلند مدت وجود دارد.

تداوم رشد کامودیتی ها در بازار جهانی

مدیرعامل کارگزاری بانک شهر اظهار کرد: با توجه به شرایط فعلی، به نظر می رسد ابهامات بودجه، بی اعتمادی حاصل از عملکرد دولت و شرایط سیاسی باعث شده نقدینگی به سمت بازار سرمایه نرود. به طور کلی می توان گفت شرایط خوبی برای سرمایه گذاری مهیا شده و رشد کامودیتی ها در بازارهای جهانی با توجه به تورم سایر کشورها ادامه دار خواهد بود.

بیشتر بخوانید : سیگنال کنترل بازار به سهامداران خرد ندهید!

گودرزی در پایان خاطرنشان کرد: حتی شرایط بحران اوکراین، روسیه، چین و تایوان باعث شده قیمت محصولات فلزی، پتروشیمی، نفت، گاز و… در دنیا افزایش یابد که بازار ایران نیز از آنها تأثیر گرفته است. در هر صورت پارامتر مهم فعلی، عدم سرمایه و اعتماد بوده که ابهامات شرایط سیاسی و نتیجه بودجه می تواند در بازگشت نقدینگی کمک مناسبی داشته باشد.

منبع: بورس‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو اقتصادی