پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

پیش‌بینی قیمت طلا تا پایان تیر

1400/04/26
پیش‌بینی قیمت طلا تا پایان تیر

مصنوعات طلا آنقدر گران شده که برخی برای خرید کادوی عروسی نقره یا بدلیجات هدیه می‌دهند. دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران با اعلام این خبر گفت: کاهش قدرت خرید باعث شده در مراسم‌ عروسی برخی خانواده‌ها مجبور شوند به جای طلا سرویس نقره یا بدلیجات هدیه بدهند.

به گزارش فراسرمایه، فعالان بازار طلا می‌گویند که بازار نقره و مس رونق گرفته و خرید طلا در بازار به شدت کاهش داشته است. آنها به کاهش قدرت خرید مردم در بازار طلا اشاره می‌کنند و می‌گویند گرفتاری‌های معیشتی آن قدر زیاد شده که برخی خانواده‌ها سرویس نقره یا بدلیجات را جایگزین سرویس طلا کرده‌اند.

بیشتر بخوانید : ادامه روند افزایش قیمت طلا در هفته جاری

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا هم با تایید این موضوع گفت: تعداد زیادی از عروس‌های ایرانی سرویس نقره را به جای سرویس عروسی می‌خرند.

نادر بذرافشان ادامه داد: افزایش تقاضا برای خرید نقره و بدلیجات باعث شده که بازار طلا به طور چشمگیری راکد شود و البته نوسان مدام قیمت‌ها بسیاری از مردم را هم از معاملات طلا ترسانده است و به همین دلیل دیگر طلا نمی‌خرند.

بیشتر بخوانید : ضربه شبانه قیمت طلا به قیمت سکه امامی+نمودار

او درباره پیش‌بینی خود از وضعیت بازار طلا هم گفت: با توجه به کاهش نسبی قیمت دلار و آزاد شدن پول‌ها بلوکه شده ایران از چند کشور به نظر می‌رسد هفته آینده قیمت طلا روند کاهشی داشته باشد.

منبع: تجارت‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *