پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - Oct 4 ,2022

بازار سرمایه آخرین هفته مرداد ماه را چگونه طی خواهد کرد؟

1399/05/25
بازار سرمایه آخرین هفته مرداد ماه را چگونه طی خواهد کرد؟

به گزارش فراسرمایه  پیش‌بینی بازار سرمایه را در آخرین هفته مرداد ماه با بررسی نظرات 4 کارشناس این حوزه آغاز می‌کنیم. 


میترا تاتاری کارشناس بازار سرمایه نظر خود را اینگونه اظهار داشت:

با توجه به اینکه اخبار عرضه ETF رسما اعلام شد، بنظر من هفته آینده بازار نسبت به هفته گذشته شرایط بهتری خواهد داشت بخصوص به سمت نمادهای پالایشی؛ در کل عرضه ها در بازار زیاد است و انتظار نمی رود از شنبه بازار سبزی داشته باشیم، بنظر می رسد از دوشنبه تا انتهای هفته شرایط بهتری پیش رو داشته باشیم. جابجایی ساعت های معاملاتی نیز می تواند روند مثبت شدن بازار را نیز به تاخیر بیندازد.

سعید زرین‌پور کارشناس بازار سرمایه نظر خود را این چنین بیان کرد:

به نظر می‌رسد با اتفاقاتی که در هفته قبل افتاد (شاهد عدم هماهنگی در بدنه دولت و شنیده نشدن صدایی واحد در انتشار تاییدیه عرضه صندوق دارا دوم بوده ایم که خود باعث ایجاد فضای بی اعتمادی در نزد سهامداران شد)، انتظار داریم از اوایل این هفته به تدریج با اتمام پولبک شاخص کل به سطح مقاومت شکسته شده و جلب تدریجی اعتماد سهامداران شاهد افزایش روند خرید و سبز شدن شاخص بورس باشیم، البته مورد حمایت قرار گرفتن سهام بزرگ از جمله سهام پالایشی، فلزی و تقسیم زمانی ارسال درخواست ها به سرورهای معاملاتی و کمک به انجام معاملاتی روان (بصورت موقت) می تواند در ایجاد روند ذکر شده موثر باشد.

محسن بابایی کارشناس بازار سرمایه این چنین گفت:

هیچ یک از مفروضاتی که اکنون برای بازار وجود دارد، ریزش را نشان نمی دهد بلکه اصلاح است و اصلاحی کوتاه مدت. در خصوص ETF نیز دولت قصد دارد سهام خود را بفروشد که در این صورت مردم انتظار دارند قیمت سهام این صندوق بالاتر نیز برود و دولت هم سعی میکند آن ها را در بالاترین قیمت بفروش برساند، به همین خاطر جذابیت این سهم ها بیشتر هم می شود. در هفته آینده نیز با توجه به اینکه از هفته گذشته دلار روند صعودی را در پیش گرفته، پیش بینی می شود بازار بهتری داشته باشیم مخصوصا برای سهم های دلاری.

علی ابتهاج کارشناس بازار سرمایه نظر خود را این چنین بیان کرد:

چگونگی بسته شدن بازار در روز شنبه بسیار مهم است، از این جهت که اگر حتی بازار منفی شروع شده اما مثبت بسته شود می توان امیدوار بود که اصلاح تا یک میلیون و 900 هزار الی یک میلیون و 800 هزار واحد منتفی است، می توان گفت فضای صعودی شاخص به سمت 2 میلیون و 500 الی 3 میلیون واحد دنبال خواهد شد اما اگر شنبه بازار سخت و منفی بسته شود، پس از آن افتی خواهیم داشت اما این به این معنا نیست که دیگر رشدی نخواهیم داشت بلکه پس از مدتی مجددا رشد خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی